Бердичів

міська рада

Красивий підсумок і впевнений старт. У Музеї історії Бердичева відкрилася виставка робіт випускників художньої школи (ФОТО)

1-32

Коли кожен квадратний сантиметр площі – це суцільна творчість і талант, коли в очах – сльози радості і вдячності, а в руках – квіти і такі омріяні атестати… У Бердичівській художній школі відбувся випускний. Урочистості пройшли у приміщенні добрих друзів школи – в Музеї історії міста Бердичева.

30 неймовірно талановитих хлопців та дівчат завершили навчання в одному з кращих закладів позашкільного навчання області. Попри те, що чимало учнів через воєнні події в країні завершували навчання дистанційно, їхні роботи дісталися Бердичева. Усі вони вражають майстерністю, розмаїттям технік та стилів, несподіваних кольорових рішень, широкою тематикою – юні художники та художниці відкрили свій внутрішній світ світу великому. За 5 років навчання у школі педагоги дали вихованцям знання з рисунку, живопису та композиції. Та головне – розкрили дитячі таланти і полюбили кожного юного митця усім серцем.

Атестати про позашкільну освіту випускникам художньої школи вручив міський голова.  Він подякував дітям і вчителям за їхню працю і талант. За те, що незважаючи на труднощі, які довелося пережити впродовж навчання, вони разом досягли високих результатів. Та, перш за все, Сергій Орлюк подякував військовим та усім захисникам України, завдяки яким бердичівська молодь має можливість не лише навчатися і творити, а  й святкувати випускні. А ще висловив слова вдячності батькам юних художників за те, що вчасно розгледіли у своїх дітях іскру таланту і привели їх до художньої школи, повірили викладачам і тепер усі гуртом пожинають щедрі плоди спільних старань. Вражений роботами випускників, міський голова висловив упевненість у тому, що з таким талановитим і завзятим юним поколінням і громада, і Україна мають прекрасне квітуче майбутнє. Він побажав випускникам не зупинятися, розвиватися і досягати найвищих вершин, щоб прославляти рідне місто і «бердичівську художку», яка виплекала велику когорту талановитих художників, дизайнерів, архітекторів.

Художня школа у Бердичеві була відкрита у 1979-му році. Її першим директором став Микола Яцюк, який разом із заступником Валерієм Ковальчуком тридцять вісім років поспіль не працювали – жили школою: розбудовували, розвивали, зміцнювали, навчали, досягали успіхів гуртом з колективом та сотнями своїх учнів. У цей святковий день Микола Яцюк – Почесний громадянин міста Бердичева та Валерій Ковальчук приймали вітання з нагоди завершення своєї трудової діяльності.

Привітав та подякував за багаторічну віддану працю на благо громади, за ті численні покоління бердичівлян, для яких художня школа стала трампліном у велике творче життя, і Сергій Орлюк. Він вручив старійшинам закладу Подяки та подарунки і висловив сподівання, що нове покоління керівників лише примножуватиме їхні надбання.

Родзинкою свята стало відкриття персональної виставки  випускниці художньої школи Анастасії Яковенко (викладачка Ірина Гаркіна). 17-річна дівчина розповіла, що займається малюванням уже 8 років, найбільше полюбляє акварельний живопис, якому повністю віддається під час роботи. Проте останній її твір виконаний олівцем – це автопортрет, який Анастасія щойно завершила. Юна художниця подякувала альма-матер за отримані знання, за підтримку та розуміння і зізналася, що саме у стінах школи її охоплює найбільше натхнення. Нині Анастасія  – абітурієнтка. Дівчина планує стати графічним дизайнером, а ще продовжувати шукати свій стиль у живописі. Міський голова привітав авторку з відкриттям її першої персональної виставки, а також з перемогою в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об‘єднаймося ж, брати мої», присвяченому Шевченківським дням.

Заглибитися у незвичайний світ юних художників, надихнутися творчістю випускників Бердичівської художньої школи, роздивитися кожну їхню роботу в деталях бердичівляни та гості міста зможуть упродовж цілого місяця.

Останні новини