Бердичів

міська рада

Можливість впровадження новітньої системи обліку водо- й теплоресурсів вивчають у Бердичеві

DSC_0450-3

Забезпечити бердичівську громаду теплом та водою – одне з найголовніших завдань місцевої комунальної галузі. Підприємства водо- та теплопостачання у міжопалювальний період наполегливо працюють над удосконаленням  діяльності, шукають шляхи підвищення ефективності  роботи, аби надавати якісні послуги, а також отримувати прибутки для подальшого розвитку. З огляду на це важливою умовою є точність обліку використаних споживачами ресурсів – води і тепла, що напряму залежить від якості лічильників, а також сумління абонентів з точки зору передачі показників та допуску працівників компаній-постачальників до лічильників з метою контролю. Вирішити проблему отримання реальних даних допомагають новітні технології.

З цією метою міський голова Сергій Орлюк, його заступники, а також керівники «Бердичівводоканалу» та «Бердичівтеплоенерго» зустрілись з представниками комерційної фірми, яка виробляє високоточні лічильники води і тепла, а також є дистриб‘ютором та першопрохідцем у запровадженні систем віддаленої передачі даних з лічильників на території України.

Компанія використовує кілька видів такої передачі – це провідна і безпровідна ( радіосигнал, GSM-модуль, LoRa-канал). Провідна система найдешевша, проте потребує специфічних умов і найбільше підходить для новобудов, де є можливість закласти дроти. Радіосистема працює за допомогою приладу, що зчитує та передає інформацію, наприклад, на мобільний телефон, на який встановлено відповідне  програмне забезпечення. Щоб отримати показники лічильника, варто підійти до будинку, натиснути кнопку – і дані моментально заходять на ґаджет або ж на сервер Водоканалу чи Тепломережі.

Представники компанії продемонстрували зразки лічильників та самого модуля, який здійснює зняття та передачу даних. Керівники комунальних підприємств поцікавилися, чи можливо встановити таку систему на ті лічильники, які нині перебувають в експлуатації. Виявляється, частину вузлів обліку доведеться замінити, якщо вони не підтримують функцію передачі даних.  Керівника «Бердичівтеплоенерго» особливо зацікавило питання великих лічильників комерційного обліку.

Перш ніж прийняти рішення про співпрацю Сергій Орлюк та керівники підприємств хочуть бачити конкретні цифри, проєкти та впевнитися, що запропонована система ефективно працюватиме. Відтак представники фірми мають підготувати та надіслати свою комерційну пропозицію, а також постачити кілька приладів для Водоканалу та Тепломережі, аби підприємства могли їх протестувати.

У послужному списку фірми, інформують гості, близько 200 тисяч змонтованих вузлів обліку з передачею даних. На території України, звертають увагу, уже відпрацьовано та реалізовано кілька моделей співпраці, у тому числі у великих містах, зокрема у Львові.