Бердичів

міська рада

Польща готова допомагати у розбудові комунальної галузі Бердичева: обговорено шляхи співпраці

Поляки-4

З початку війни Республіка Польща надає велику допомогу Україні  на усіх рівнях, у тому числі активно підтримує комунальні установи, які забезпечують життєдіяльність громад. Подача якісної води, безперебійне функціонування системи водовідведення та очищення стічних вод – один із важливих напрямків цієї допомоги.

Під егідою Асоціації водоканалів України бердичівську громаду відвідала делегація з польського Гданська у складі радника мера міста, керівництва тамтешнього водоканалу та ще двох підприємств, що займаються поверхневим водовідведенням та збором і переробкою сміття.

Заступник міського голови Руслан Квятківський та керівник бердичівського Водоканалу Костянтин Анучін познайомили польських колег з роботою та проблемами комунальної галузі міста: зокрема, обговорили питання водопостачання та водовідведення, очисних споруд, відвідали ряд об‘єктів комунального господарства.

Гості з Польщі заявляють про готовність підтримувати громаду Бердичева. Вони збирають необхідну інформацію, аби досконало вивчати питання та розглянути можливість надати фінансову допомогу у будівництві очисних споруд, а також  станції знезалізнення питної води. Важлива умова надання такої допомоги – це наявність проєктної документації.

Наразі польські фахівці запропонували допомогу Бердичеву у навчанні інженерно-технічних працівників керівної ланки. Переймати досвід наші спеціалісти зможуть на підприємствах Гданська з отриманням зарплатні та житла на час роботи і навчання.

Участь у міжнародній зустрічі на запрошення Асоціації водоканалів України також взяв керівник Водоканалу міста Хмільника.