Бердичів

міська рада

Соціальною програмою «Прихисток» вже скористалися більше 1700 осель Житомирщини

Прихисток-3

З 22 березня 2022 року за ініціативи Мінрегіону в Україні діє Урядова соціальна програма «Прихисток».

Метою програми є надання компенсації витрат за безоплатне тимчасове розміщення ВПО в приватних жилих приміщеннях, розташованих у більш безпечних районах України.

У даній програмі вже взяли участь більше 1700 жителів Житомирщини, інформують у на сайті Житомирської ОВА.

Аби отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб жителі області, які розмістили вимушених переселенців, мають самостійно внести відомості щодо житла, доступного для безоплатного розміщення ВПО у відповідній адміністративно-територіальній одиниці та/або громаді, до вебресурсу «Прихисток». Також ця інформація може бути внесена відповідною районною військовою (державною) адміністрацією після подання відповідної заяви власника житла.

Заяву в довільній формі із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб потрібно подати до центрів надання адміністративних послуг області не пізніше наступного робочого дня після розміщення. Заява подається за місцем розташування житлового приміщення.

У день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості також потрібно подати відповідну заяву із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у цьому житловому приміщенні.

Для отримання компенсації особа, що розмістила ВПО, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до ЦНАПу заяву за встановленою формою та пред’являє відповідні документи.

А саме:

– документ, який посвідчує його особу;

– документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника;

– довідку внутрішньо переміщеної особи.

Заява розглядається протягом п’яти робочих днів з дня її отримання. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житло надавалося для розміщення вимушених переселенців, з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік ВПО відповідним органом або через вебпортал «ДІЯ». Сума компенсації за кожен людино-день: 14,77 грн.

Довідково. Порядок реалізації соціальної програми «Прихисток» затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 333 від 19.03.2022.

За інформацією Житомирської ОВА