Бердичів

міська рада

У Бердичеві затвердили програму сприяння реабілітації та лікування захисників України. На потреби госпіталю виділять 400 тисяч грн.

DSC_0929-1

З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України Бердичівський госпіталь ветеранів війни долучився до повноцінного спеціалізованого надання медичної допомоги військовослужбовцям ЗСУ.

За останні понад три місяці шпиталь пролікував майже сім сотень поранених та хворих, зазначив на засіданні виконавчого комітету медичний директор підприємства Олександр Стоцький. Але впродовж цього часу заклад переживає відчутну нестачу коштів для забезпечення повноцінного лікування, харчування та комфортного перебування військовослужбовців, які проходять лікування. Це пов‘язано з кількома причинами. Зокрема, це пов’язано і з тим, що Національна служба здоров‘я у 2022-му здійснює оплату за послуги, надані у минулому році, коли через пандемію госпіталь обслуговував відносно невелику кількість пацієнтів.

Керівництво закладу, зі слів Олександра Стоцького, намагається вирішувати питання браку коштів самотужки, залучаючи спонсорську допомогу, проте можливостей покрити усі необхідні витрати все одно не вистачає.

Відтак госпіталь ініціював і спільно з виконавчим комітетом міської ради розробив Програму сприяння фізичній, медичній, психологічній реабілітації та лікування захисників України на 2022 рік,метою якої є покращення функціонування цілісної системи лікування, реабілітації захисників України, забезпечення застосування чіткого прозорого механізму адміністрування їх потреб для здійснення повноцінної реабілітації до цивільного життя.  

Програмою охоплені два напрямки – це забезпечення медикаментами та продуктами харчування, на кожен з яких передбачено додаткове фінансування з бюджету громади у розмірі 200 тисяч грн, що має частково покрити необхідні витрати. Очікується, що протягом дії Програми лікування та реабілітацію у КНП «Госпіталь ветеранів війни» пройдуть понад 5 тис. захисників України.