Бердичів

міська рада

У громаді створять пункти розміщення внутрішньо переміщених осіб. Бердичів готується прийняти евакуйованих з Донбасу.

DSC_0989-1

Найближчим часом Житомирщина готується прийняти значну кількість людей, евакуйованих з Донеччини та Луганщини, де ведуться активні бойові дії. Бердичівська громада гостинно відчиняє двері усім внутрішньо переміщеним особам, які виявлять бажання тут зупинитися.

Виконком Бердичівської міської ради прийняв рішення про створення пунктів для розміщення таких осіб. За інформацією начальниці управління освіти і науки Валентини Адаменко, їх облаштують, перш за все, на базі освітніх закладів – дитячих садочків, які нині не задіяні у навчально-виховному процесі, а також шкіл, де не планується проведення національного мультипредметного тесту. Також задіяні будуть спортивні та медичні заклади громади.

У кожному пункті намагатимуться створити достойні умови для перебування, ночівлі, проведення санітарно-гігієнічних процедур, тощо. На базі освітніх закладів уже організовують спальні місця для дітей та дорослих, ігрові кімнати для малюків, місця для прийому душу, прання та сушіння речей, вирішують питання забезпечення питною водою.

До зустрічі евакуйованих уже готові психолог, медсестра, представник поліції. Кожен з таких пунктів розміщення пройде перевірку комісією щодо дотримання правил безпечного масового проживання людей, до складу якої входитиме представник ДСНС.

Проживання буде безкоштовним для переселенців – ні за спожиту воду, ні за електроенергію їм платити не доведеться, витрати планується покривати з бюджетів тих установ, на базі яких діятимуть пункти. Перевізники, з якими буде укладено договори, отримають відшкодування за перевезення евакуйованих від місць прибуття до пунктів розміщення. Дані пункти розміщення евакуйованих осіб передбачаються як тимчасові.

Влада міста має надію, що жителі громади виявлять свої кращі риси й чесноти та за можливості прихистять родини українців зі сходу у своїх оселях. Виконавчий комітет уже затвердив Порядок компенсації витрат власникам помешкань за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які змінили місце проживання у період дії воєнного стану.

Ознайомитися з Порядком можна нижче: