Бердичів

міська рада

Бердичівські депутати готуються до сесії – на постійних комісіях розглянули проєкти рішень, що виносяться на чергове пленарне засідання

DSC_0001

13-го липня відбудеться третє пленарне засідання 23 чергової сесії Бердичівської міської ради VIII скликання. До початку засідання народні обранці попрацювали у п‘яти постійних депутатських комісіях, де  розглянули 20 питань порядку денного і 2 додаткових. Серед нагальних секретар Бердичівської міської ради Богдан Коляда називає проєкт рішення про затвердження Програми національного супротиву, яка передбачає фінансування добровольчих батальйонів, створених на теренах Бердичівщини. Прийняття програми не означає виділення коштів добробатам, оскільки на державному рівні поки не затверджено механізму фінансування таких формувань. Проте щойно у них з‘явиться можливість відкрити рахунки, місто зможе надавати фінансову підтримку без зволікань, маючи вже готову програму.

Серйозні обговорення серед депутатів виникли довкола затвердження Програми децентралізації теплопостачання Бердичівської МТГ на 2022-25 роки. Розуміючи, що такий крок варто було робити раніше, депутати все-таки побоюються, чи встигнуть люди вже цього року встановити індивідуальні системи обігріву. Також розглянули ризики, пов‘язані з нецільовим використанням бюджетних коштів, передбачених на допомогу населенню, це від 20 до 35 тисяч грн. на квартиру. Проте загалом депутати мають спільне розуміння необхідності впровадження такої програми, адже вона дозволить зекономити для міста значні кошти, відтак підтримують її.

В умовах воєнного стану та постійної загрози населенню громади важливим є питання захисту життя та здоров‘я. На розгляд депутатів запропоновано зміни до комплексної програми, що стосується протипожежної  та техногенної безпеки, цивільного захисту населення. Ці зміни передбачають виділення 35,4 млн гривень: зокрема, це кошти для міської лікарні на придбання намету та засобів індивідуального хімічного захисту  у розмірі 99, 3 тис. грн, для підрозділу ДСНС – 200 тис. грн. на пальне, запчастини та спорядження.

Особлива увага у питанні захисту населення відведена закладам освіти. Аби в школах, дитсадках та позашкільних установах привести в порядок і обладнати належним чином протирадіаційні та простіші укриття, без яких розпочати навчання буде неможливо, необхідно додаткове фінансування, зазначила начальниця управління освіти та науки. Частину робіт, зокрема штукатурно-малярних, заклади виконують самотужки, проте потрібні кошти на матеріали, а також на ремонт чи встановлення систем водопостачання та вентиляції. Сума – 2,4 млн. грн. Депутати поцікавилися готовністю укриттів для дітей та педагогів, а також, яким чином відбуватиметься освітній процес у новому навчальному році. Моніторинг показав, що частина батьків висловлюються за очну форму навчання, проте багато і тих, хто за дистанційне, повідомила Валентина Адаменко. Відтак у школах планують ввести змішану форму навчання, яка передбачає переформатування класів на паралелях.

Дискусію серед народних обранців викликало питання про виділення півтора мільйона гривень на капітальний ремонт системи пожежної сигналізації в МПК ім. Олексія Шабельниа, проєкт якої уже розроблений. Деякі депутати вважають, що наразі таку значну суму доречніше спрямувати на інші потреби міста, зокрема на встановлення вуличних відеокамер чи на підтримку КП «Бердичівтеплоенерго». Однак у підсумку проєкт рішення підтримали.

Натомість питання затвердження об‘єктів комунальної власності громади, які підлягають приватизації у 2022-му році, викликало критику з боку багатьох парламентарів. Зокрема, комісія з питань земельних відносин, будівництва та архітектури одноголосно не підтримала проєкт рішення. Аргументи – ймовірно низька оцінка майна та воєнний стан. Нині бюджет має достатнє наповнення, тож виставляти приміщення на продаж краще після перемоги. А от деякі депутати вважають, що зволікання, особливо стосовно деяких будівель, може призвести до ще нижчої оцінки  через інтенсивне їх руйнування. Тож вирішувати остаточну долю 26-ти об‘єктів, серед яких приміщення міської лазні, колишніх дитячої поліклініки, школи №4, меблевого цеху та інших приміщень депутати будуть безпосередньо на сесії. Перед тим усі спірні моменти стосовно розглянутих проєктів рішень ще обговорюватимуть на погоджувальній раді.