Бердичів

міська рада

День Української Державності: вперше в історії, вперше під час війни. Тому що у віках «Незламні. Вільні. Єдині.»

1-17

Вперше в історії країни. Вперше під час повномасштабної війни з агресором, який має за мету лише одне – повне винищення української нації. Нації, котра понад тисячу років доводить, що державність України є непорушною. Лише ті, хто абсолютно не знає правди історії, хто абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення викреслити українців з мапи світу. Після всього, що ті пройшли, після всього, чого навчилися за століття. Історію потрібно знати, тим паче історію, якій більше ніж десять сторіч. Українці ніколи не поступляться своєю Волею й Незалежністю. І навіть війна розбиває зуби об День Української Державності, що його 28 липня вперше відзначають в Україні.

Шану й повагу особливому зв’язку між сотнями поколінь українського народу, який творив і творить сьогодні власну державність, воздали і у Бердичеві. Мова, культура, музика, народна творчість, традиції – це все  наша зброя, і те, що відрізняє нас від ворога. Саме пісня супроводжує українців протягом усього життя в хвилини радості і печалі, в період боротьби та в час перемоги. І сьогодні українці у нелегкі своєї країни часи, йдуть вперед до Перемоги разом із піснею.

На головній сцені Бердичева з Днем Української Державності земляків вітали мистецькі колективи міського Палацу культури ім. О. Шабельника та організатори благодійного концерту «Незламні. Вільні. Єдині.».

Життя України змінилось, констатують виступаючі: вона стала країною в берцях. Країною в танках, літаках, системах залпового вогню. Країною в окопах і бомбосховищах. Змінився її уклад, але не її світогляд. Змінився шлях, яким українці йдуть до мети, але не змінилася мета.

Народ України бореться за свою свободу і свою землю, лунає зі сцени. Бо воля була для нього завжди сакральною – так само, як рабство – для росіян. І цю волю українці ніколи й нікому не віддадуть!