Бердичів

міська рада

Діючі тарифи на вивезення й захоронення твердих побутових відходів не в змозі забезпечити відшкодування фактичних витрат на надання послуг

006

Забезпечення належного санітарного стану у бердичівській громаді – завдання, що його місцева влада відносить до числа першочергових. Вільний від сміття й непотреба простір – невід’ємна складова чистого довкілля та цивілізованого й комфортного життя людей. У свою чергу, запорукою існування такого простору є поводження з побутовими відходами – їхнє вивезення та захоронення. У Бердичеві ці функції виконує ТОВ «Полісся Екосфера».

Ситуація з вивезенням сміття у місті помітно покращилася з заміною старих баків на нові контейнери єврозразка – пластикові й більшої ємності. Міняти почали у вересні 2019-го: кошти на це спрямовували як громада, так і саме підприємство. Зокрема, за власний кошт ТОВ «Полісся Екосфера» закупило та встановило понад 400 таких контейнерів та придбало два нові сміттєвози.

Окрім того, за потреби, власними силами підприємство здійснює ремонт або ж перенесення контейнерних майданчиків з облаштуванням нового бетонного покриття. Такі роботи проводяться у різних мікрорайонах міста. За мету поставлено повну заміну контейнерного парку. Це дасть можливість збільшити ефективність вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) та суттєво поліпшити екологічне становище у громаді.

Війна в Україні, з-поміж іншого, нанесла потужний удар по вітчизняній економіці, сказавшись на діяльності сотень підприємств. ТОВ «Полісся Екосфера» не стало виключенням: частина його водіїв нині доблесно захищає Батьківщину від ворога, стрімко майже удвічі зросла вартість паливно-мастильних матеріалів. Втім, не зважаючи на ці фактори і на відсутність можливості вплинути на них, підприємство працює у штатному режимі та у повному обсязі надає послуги з перевезення та захоронення ТПВ.     

Робиться усе можливе, аби всі ті зміни не позначилися на гаманцях людей, констатують на підприємстві, та, на жаль, діючі тарифи, що востаннє переглядалися у 2019 році, не в змозі забезпечити відшкодування фактичних витрат на надання послуг. Тож нині розглядається варіант перегляду діючого тарифу. Нагадаємо, станом на 15.07.2022 року оплата з одного мешканця на місяць у Бердичеві складає: багатоквартирні будинки – 24,06 грн; приватний сектор – 23,76 грн.

Для прикладу наведемо цифри тарифів на послугу з поводження з ТПВ для населення в інших містах України:

  • Житомир – повідомлення про намір коригування тарифів 23.06.2022 р. Вивезення побутових відходів + зберігання ТПВ складає 118,07 грн/м³. Оплата з мешканця на місяць: 21,35 грн. багатоквартирні будинки (зростання на 20%); 23,22 грн – приватний сектор (зростання на 20 %);
  • Вінниця – рішення виконкому від 17.02.2022 р. Вивезення ТПВ – 118,09 грн/м³, захоронення – 30,56 грн/м³. Оплата з мешканця на місяць: багатоквартирні будинки – 32,54 грн; приватний сектор – 34,77 грн;
  • Кривий Ріг – повідомлення про зміну тарифів з 01.02.2022 р. Оплата з одного мешканця на місяць становить: багатоквартирні будинки – 31,06 грн; приватний сектор – 32,14 грн.
  • Суми – рішення виконкому, вступило у силу 01.04.2022 р. Тариф на послугу з поводження з ТПВ (вивезення + захоронення) на одну людину на місяць становить: багатоквартирні будинки – 31,99 грн; приватний сектор – 36,03 грн.