Бердичів

міська рада

На особистому прийомі Сергій Орлюк надав консультації та роз’яснення мешканцям громади, а фахівці отримали доручення

IMG_20220720_090542-1

Із проблемами мешканців громади, що потребують нагального вирішення, розбирався на особистому прийомі Бердичівський міський голова.

Так до Сергія Орлюка звернулися господарі одного з будинків зі скаргою на адресу сусідів. Ті, мовляв, влаштували незаконне будівництво, порушуючи при цьому встановлені законом норми. Намагання достукатися до розуміння успіхом не увінчались – утворився конфлікт, в якому, схоже, вже дійшло до погроз. За інформацією керівниці відділу державного архітектурно-будівельного контролю, на час воєнного стану заходи з державного нагляду й контролю заборонено, в іншому випадку було би влаштовано перевірку, спілкування з обома сторонами, складено висновок, можливо, призначено штраф чи організовано звернення до суду. Зараз подібні дії розцінюватимуться як перевищення повноважень – такий закон. Ще певний час тому керівництво відділу направило запит до профільного міністерства на рахунок можливості проведення позапланових перевірок – чекають на відповідь. Втім, заходів має бути вжито у будь-якому випадку, і одне можна сказати точно: без спілкування зі спеціалістами відділу ДАБК та представниками муніципальної інспекції особам, на адресу яких надійшла скарга, не обійтися.    

Так само муніципали разом тепер уже з фахівцями управління ЖКГ виїдуть на вул. Гостинну. Зі слів тамтешнього мешканця, грейдерування, що вже двічі відбулося на вулиці, ні до чого доброго не призвело. Свого часу, розповідає, люди своїми силами облаштовували проїзну частину таким чином, аби вода після дощів не затікала до подвір’їв. Приїхали комунальники і «перегрейдерували» все по-своєму. У результаті рівень покриття суттєво понизився. Невеличкого дощу вистачає, щоб ані пройти, ані виїхати з двору – все в воді.

Громадяни продовжують скаржитися на водіїв маршруток (один із них протягом кількох місяців вперто відмовляється перевозити пенсіонерку з інвалідністю ІІ групи) та звертатися з приводу встановлення індивідуального опалення. Щодо останніх, то Сергій Орлюк раз за разом роз’яснює: якщо у будинку відсоток квартир з «автономкою» – менше 50 %, жодної розмови про дозвіл наразі бути не може.   

Керівництву ВЖРЕП № 7 дано доручення протягом тижня вивчити ситуацію з дахом будинку, що по вул. Одеській, 53. За інформацією однієї з мешканок верхнього поверху, зі стелі її квартири мало не весь час тече, і причиною тому, начебто, є старий зношений бак. Зварювати там вже немає що, стверджує жінка, і вимагає встановити новий.  

Безпритульні тварини… Цього разу на них не скаржилися, а просили про захист. Мешканка приватної садиби не може пройти повз такого кота чи собаки, не надавши допомогу, а утримувати всіх підібраних чотириногих не в змозі. Як мінімум, потрібен вигул та належний догляд. Сусіди від такої ситуації не в захваті – вже дійшло до винищення стверджує жінка. Просить допомоги волонтерів. Рятувати безпритульного – це добре, але людина, насамперед, повинна брати на себе опіку над такою кількістю тварин, яку може реально утримати належним чином, зазначає міський голова. І констатує: на жаль, у місті й досі не заявила про себе реальними справами якась із громадських організацій, де взялися б відповідним чином за розв’язання даної проблеми.

За усіма озвученими зверненнями Сергій Орлюк дав консультації та роз’яснення. Окрім того, низку доручень отримали спеціалісти виконавчого комітету міської ради.