Бердичів

міська рада

На 4-5 грн. зростуть із 01 серпня тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами

IMG_20220719_100743-3

Ще до початку широкомасштабної агресії лист з обґрунтуванням необхідності коригування існуючих тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами подавало до виконавчого комітету керівництво ТОВ «Полісся Екосфера». Тариф на вивезення й захоронення сміття не переглядали з 2019 року, і за цей час суттєво зросли його складові. Приведення тарифу до економічно обґрунтованого, акцентували тоді увагу у «Поліссі Екосфері», забезпечить більш стабільну роботу підприємства та сприятиме покращенню екологічного стану у громаді.

До України вторглися росіяни, питання поставили на паузу і повернулися до нього на засіданні виконавчого комітету, що відбулося 19 липня.

Згідно проєкту рішення, тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами складатимуть:

Для населення вивезення та захоронення твердих побутових відходів на одного мешканця в місяць:

  • для багатоквартирних будинків – 28,80 грн. з ПДВ;
  • для індивідуальних (садибних) житлових будинків – 28,74 грн. з ПДВ.

Для бюджетних установ та інших споживачів:

  • на вивезення 1м3 твердих побутових відходів – 90,00 грн. з ПДВ;
  • на захоронення 1м3 твердих побутових відходів – 56,70 грн. з ПДВ.  

Нові тарифи вступлять у дію з 01 серпня цього року.

Одне з питань, з яким доводиться часто стикатися нині – люди, котрі у зв’язку з війною, виїхали за кордон, вимагають розірвати укладені з підприємством договори, інформує керівник ТОВ «Полісся Екосфера» Віктор Колісніченко. Розривати ніхто не буде, а от розглянути питання для припинення нарахування оплати – то цілком можливо, зазначив він. Потрібні документи – на руках у людей, варто лише зробити копії і надіслати до абонентського відділу – благо, сучасні засоби комунікації дозволяють зробити це без особливих труднощів.  

Щодо нового тарифу, то він, знову таки, «довоєнний» і аж ніяк не відповідає сьогоднішнім вимогам, констатує Віктор Колісніченко. З цього приводу є певні бачення й пропозиції, як то оптимізація маршрутів руху сміттєвозів. Але для цього, як мінімум, потрібно буде винести контейнери до проїзних частин, і населенню цей крок дуже не сподобається. Хоча таке винесення вирішило би дуже багато проблем. Можливо, у найближчій перспективі необхідність переглядати тариф відпала би. Втім, скільки би нюансів не привнесла в їхню роботу війна, підприємство працює, констатує керівник, і працює краще за багатьох інших з іноземними інвестиціями.