Бердичів

міська рада

Новий простір для розвитку дітей та психосоціальної адаптації дорослих від ЮНІСЕФ з‘явиться у Бердичеві

1

Організувати у місті облаштований простір, який збиратиме дітей та дорослих для цікавого дозвілля, розвитку, а також підтримки внутрішньо переміщених осіб – з такою ініціативою до Бердичева завітали представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та партнерської громадської організації Ін Тач Юкрейн Фундейшн. Від початку війни в Україні серед багатьох напрямків роботи особливу увагу ЮНІСЕФ приділяє психосоціальній адаптації родин, які змушені  були змінити місце проживання та постраждали  внаслідок збройного конфлікту.

Один з останніх проєктів – це «Спільно. Точка зустрічі», що реалізується в рамках нещодавно підписаного меморандуму ЮНІСЕФ з Житомирською областю. Такими Точками у населених пунктах мають стати хаби, в яких працюватимуть психологи, медики, соціальні працівники, громадські активісти, волонтери, які зможуть на території простору проводити заходи для дітей та дорослих. Це можуть бути різноманітні майстер-класи, тренінги, інформаційні кампанії, заходи з психосоціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб. Проєкт передбачає, що сам простір (він являє собою великий намет) та матеріально-технічну базу забезпечуватиме ЮНІСЕФ, а от змістове наповнення має взяти на себе місто. Координуватиме роботу адміністратор від Дитячого фонду ООН.

У Бердичеві ініціативу схвалюють. Та головне питання, яке цікавить Сергія Орлюка – безпека відвідувачів такого простору, особливо під час повітряної тривоги. Саме цей пункт – один з найважливіших критеріїв при виборі місця розташування намету, запевняє директорка Агенції регіонального розвитку Житомирської області та координаторка проєкту ЮНІСЕФ Маргарита Сіранчук. Локація повинна відповідати певним критеріям. Зокрема, це близькість до місця укриття, віддаленість від дороги,  можливість забезпечення електроенергією та водою. Останній чинник важливий через те, що згідно з проєктом Точка має бути обладнана системою штучного туману, який рятує від спеки.

Під час зустрічі сторони домовились про співпрацю і разом з підрядником взялися за пошуки локації. Наразі розглядають три можливі варіанти її розташування.

На Житомирщині «Спільно. Точки зустрічі» планується встановити у 10-ти населених пунктах, із них три – на відкритому повітрі.