Бердичів

міська рада

Реально й суттєво допомагати людям, чітко знаючи потреби: представники БФ «Карітас» прагнуть закріпитися у Бердичеві всерйоз і на постійній основі

IMG_20220707_152846_1-2

Емоції, що вирували з початком повномасштабної агресії росіян, поступаються важкій та копіткій щоденній праці. На зміну принципу «можемо допомогти, але не знаємо чим, і тому допомагаємо будь-чим» має прийти усвідомлення того, що допомога людям тим цінніша, чим більше відповідає їхнім потребам.

Простягнути руку помочі мешканцям бердичівської громади прагнуть представники благодійного фонду «Карітас», і, маючи чималий досвід благодійництва, мають бажання, насамперед, дізнатися про нагальні проблеми потребуючих.

Із цією метою ініціював зустріч із керівництвом громади, посадовцями та пересічними мешканцями отець Роман Шкрібенець – священик УГКЦ, військовий капелан, а з початку літа – офіційний представник БФ «Карітас Житомир». Разом із ним до спілкування долучився отець Роман Назар – представник УГКЦ у Бердичеві, котрий, з-поміж іншого, займається соціальним служінням.  

Фонд «Карітас» відомий своєю благодійною діяльністю мало не в усьому світі, він активно діє в Україні: протягом 28 років матеріальну, соціальну, психологічну, юридичну допомогу отримали десятки тисячі потребуючих. Сьогодні Карітас в Україні – це понад 30 регіональних організацій у 15 областях. Так, для прикладу, вже існують й успішно діють той самий «Карітас Житомир», «Карітас Київ», тож виникла думка заснувати окремо бердичівський «Карітас» – не в якості філії, а у статусі повноцінної юридичної особи.

Насамперед, отці подякували керівникам бердичівської громади за готовність включитися до справи і всебічно сприяти допомозі вразливим верствам населення: таку готовність, як показує практика, виявляють далеко не завжди і не всі у владі.

Разом із тим проінформували про «перший млинець», спечений днями представниками Карітасу: у рамках проєкту «Надзвичайне реагування» 197 новоприбулих до Бердичева внутрішньо переміщених осіб отримали благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування та предметів гігієни. Таку допомогу планується надавати щовівторка і щочетверга за адресою: вул. Руська, 18. Священики дякують за надане там приміщення і сподіваються на розуміння й підтримку депутатського корпусу у питанні передачі його у тимчасове користування. Приведене благодійниками у належний стан й облагороджене, переконані, воно гарно та дієво послужить усім, хто у важкий воєнний час найбільше потребує підтримки.   

Зустріч має стати гарним приводом для більш тісного знайомства і носити предметний характер. Прихильна до цієї думки заступниця міського голови Олена Петрівська запросила доєднатися до спілкування з благодійниками найголовніших причетних осіб – керівників установ та організацій, в яких опікуються людьми з інвалідністю, внутрішньо переміщеними особами й рештою вразливих категорій. Так участь у діалозі взяли керівники Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю, управління сім’ї та соціального захисту населення, Центру надання соціальних послуг. До них долучилися й матері вихованців реабілітаційного центру – адже, хто, як не вони, досконаліше знають про потреби та щоденні проблеми «особливих» діточок?..

Повне розуміння, що виникло між всіма учасниками зустрічі, дозволило не лише зробити її ознайомчою, а й здійснити певний заділ у подальших відносинах та співпраці. Зокрема, керівниця центру реабілітації Тетяна Осадчук за безпосередньої участі «Карітасу» спробує здійснити давню мрію фахівців і вихованців установи – облаштувати логопедичний комплекс «Живий звук», що, з її слів, конче необхідний в їхній діяльності. Лишається узгодити деталі і чим саме зможуть допомогти благодійники. Директорка установи передала отцям список потреб центру – ті обіцяли уважно опрацювати. Сподіваються, результат буде, принаймні, про можливу допомогу меблями й оргтехнікою можна говорити вже сьогодні.

Партнерами бердичівського «Карітасу» може стати і Центр надання соціальних послуг, в якому опікуються цілим рядом вразливих та незахищених категорій населення. Для початку, домовились, спільно з благодійниками займуться облаштуванням і наповненням так званого «соціального гардеробу», що ним зможуть скористуватися потребуючі.

Загалом, потреби у людей чималі, а значить і роботи буде багато, підсумували учасники зустрічі. У бердичівському «Карітасі» до неї готові. Маючи базу і волонтерську групу, зазначають, вони зроблять все від себе можливе, аби реальна й суттєва допомога потрапила до тих, кому вона дійсно потрібна. Тому отці запрошують усіх бажаючих взяти участь у благородній справі волонтерства і заявляють: «Карітас» у Бердичеві готовий працювати всерйоз і на постійній основі.