Бердичів

міська рада

У Бердичеві урочисто відзначили День Української Державності (ФОТО)

IMG_20220728_120626_1-1

Життя попри всі труднощі… Незламність перед найжорстокішим ворогом… Зґуртованість, коли потрібно дати відсіч агресору і допомогти своїм… Віра у Перемогу та у своє військо, звитяга й відданість Батьківщині її Захисників та Захисниць…

Такою є Україна сьогодні, такою була у минулому сторіччі і багато віків тому. Такими були, є й залишатимуться українці всіх часів, і цей зв’язок є головним символом ще зовсім юного, але вкрай знаменного для України свята – Дня Української Державності.  

Національна пам’ять зберігає спомини про подвиги та жертовність предків на цьому важкому, политому українською кров’ю шляху, що лише наприкінці ХХ ст. призвів до проголошення незалежності України і створення власної самостійної держави.

Нині Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу за незалежність та територіальну цілісність. У цій війні ми вже маємо тисячі загиблих і поранених, проте маємо й першу з перемог – згуртовану націю, яка готова боротися за свої національні та політичні права.

Про все це говорили зі сцени Театру на Європейській, в якому відбулися урочистості з нагоди Дня Державності. Особливим за своєю значимістю є цей день для міського голови Бердичева. Державність, зазначає Сергій Орлюк, – це наші кордони, наша земля і наше небо, це наша культура і наше славне військо, це наша мова й віра. Її не оголосили вузьким колом людей – за неї точаться важкі бої з окупантом, за неї гинуть славні Герої України.

Господь не дає більше, аніж людина може витримати, нагадує Сергій Орлюк, і саме зараз, на його думку, проходить очищення української нації. Так, війна збирає за це свою криваву данину. Страшну за кількістю смертей і руйнацій. Але українці стануть нацією-мрією – так буде.

Бердичівська громада сумує за загиблими співвітчизниками, за загиблими земляками, зазначив міський голова, звертаючись до близьких та рідних полеглих Героїв. У ній пам’ятатимуть кожного. А Україна переможе, і сьогодні у цій країні святкують День Державності.