Шановані й вічно юні ювіляри: 35 та 30 років відсвяткували танцювальні символи Бердичева – «Явір» і «Яворочок»

IMG_20220727_145257-1

Насправді, у це, мабуть, буде важко повірити, але вічно юні й незмінно вибухові танцювальні символи Бердичева – «Явір» та «Яворочок» – шановані ювіляри. На сцені Театру на Європейській у рамках святкування Дня Державності України вони відзначили 35 та 30 років.

Створені свого часу хореографами Ольгою та Миколою Москаленками, обидва колективи змогли перетворитися на мистецькі окраси міста. Українські народні танці, хореографічні картинки, композиції, мініатюри – творча скарбниця «яворів» та «яворочків» незліченно багата, відзначили на святі, як багата вона перемогами й успіхами, як багата натхненням, працелюбством, віддачею та любов’ю до танцю. Усім цим арсенал ансамблів разом із талановитою дітворою та юнню наповнює команда хореографів і концертмейстерів – Ірина Назаренко, Катерина Судай, Віталій Данилюк, Алла Чорногуз та Неля Бишко. Їхньою працею вихованці поповнюють лави студентів спеціалізованих мистецьких вищих навчальних закладів, а також успішно працюють у професійних хореографічних колективах України та зарубіжжя.

Якщо вони сьогодні можуть вільно працювати та виступати у залах та на майданчиках, радуючи глядачів, то це – завдяки славним Захисникам України, констатують майстри галузі культури. Тож організатори танцювального дійства вирішили додати до гарного ювілею благодійну складову: кожен бажаючий міг підтримати коштами звитяжне українське військо.

Солодкі подарунки – маленьким винуватцям свята, Подяки за натхненну працю – дорослим: присутніх на ювілеї привітав міський голова Сергій Орлюк. Бердичівська громада – немов, та велика книга, зазначив, де культура має свій великий яскравий розділ, чільне місце в якому, у свою чергу, посідають обидва іменинники. Тут важко не згадати слова Черчіля, котрий на питання, мовляв, яка культура, коли йде війна, відповів щось на кшталт «Якщо не культура, тоді за що ми воюємо?»… На війні нині чимало з батьків вихованців ансамблів: захищаючи Україну, вони захищають своїх дітей, їхнє життя та право поєднувати це життя з творчістю. Він бачить вогонь та захоплення у дитячих очах, констатував Сергій Орлюк, і твердо знає: саме тут, на цій сцені, маленькі та юні бердичівляни роблять іще багатшою українську культуру, саме тут з стає багатшою й унікальнішою Україна.

Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей дітей – головна мета роботи педагогів Зразкового аматорського ансамблю танцю «Яворочок», зазначають фахівці. Значна увага у вихованні юних танцівників приділяється вивченню українського народного танцю та трансформація його для дитячої хореографії. Ці танці, з-поміж іншого, цікаві оригінальністю сюжетів, колоритом народного костюму.

Народний аматорський ансамбль танцю «Явір» – один з найдавніших колективів міста й далі перебуває у творчому пошуку, заворожуючи глядачів іскрометним танцем, виховуючи  почуття прекрасного й любові до українського мистецтва. Важко назвати якийсь захід у місті, який проходив без участі цього колективу. «Явір» виступає на різноманітних конкурсах і фестивалях, де здобуває чимало нагород. Сюжетні танці, які лежать в основі репертуару, допомагають керівникам виховувати дітей, всебічно розвиваючи  їх танцювальні, акторські здібності та найкращі людські якості.

І «явори» з «яворочками» вражають не лише своїми хореографічними талантами – при колективах створена й успішно діє вокальна група. Вони – то не лише народність, а й сучасність. Кожен їхній вихід на сцену був, є і слугуватиме, свого роду, життєвою історією, пронизаною, насамперед, любов’ю та шаною до традицій українського народу, до рідної землі, до України.