Бердичів

міська рада

Є ймовірність, що життя понад 300 людей буде врятовано завдяки Дню донора у бердичівській громаді

1-5

450 мл крові, здані донором, у процесі переробки діляться на три компоненти, і у подальшому ця кров може переливатися трьом пацієнтам. Тобто, одна доза здатна врятувати життя трьом людям. Так кажуть фахівці. І підсумовують: бути донором – відповідально, корисно та безпечно.

А ще – це, безумовно, шляхетно та благородно. Тому що свідомо й добровільно одні люди вирішують допомогти іншим. Донорство вважалося особливою місією в усі часи, що вже казати, коли у країні йде війна, і може так статися, що саме твої 450 мл подарують повернення до життя трьом Захисникам України…

У Бердичеві вчергове побували спеціалісти обласного Центру крові: згідно плану, вони мали провести у місті виїзну заготівлю крові. У призначеному пункті здачі охочих вистачало з самого ранку, втім, перед тим, як опинитися безпосередньо у місці донації, маєш пройти певну процедуру. Попередньо обов’язково звітуєш лікарям чи дотримувався напередодні дієти, чи вживаєш медпрепарати і на які хронічні захворювання страждаєш. Тож далеко не факт, що тобі дозволять здавати кров.

З успішним проходженням першого етапу отримуєш допуск до решти: твою кров перевіряють на рівень гемоглобіну, визначають її групу, лікар-терапевт міряє тиск, якщо потрібно – вагу і вже від себе проводить невеличке спеціалізоване опитування. Далі – час «сніданку донора»: люди підзаправляються чаєм та печивом – це теж обов’язково. Ну а тепер вже можна здавати свої мілілітри.

На фініші видаються довідка про те, що ти став донором, а також «донорські» 20 грн. До них – два вихідні, які можна додати до відпустки чи використати протягом року.  

Між іншим, той, хто здав кров, має можливість безкоштовно обстежитися на ВІЛ, СНІД-інфекції, гепатит В, С, сифіліс та антитіла на COVID-19. Кров забирається до Житомира, там уже проводяться відповідні дослідження і за два дні у телефонному режимі людина може дізнатися про результати.

111 донацій здійснили житомирські медики у Бердичеві цього разу. Можна сміливо вважати, що план виконано, адже один такий виїзний забір розраховано десь на сотню донацій. Багатьом довелося пропонувати приходити наступного разу, адже бажаючих здати кров виявилося куди більше. І це дуже хороший показник.