Бердичів

міська рада

Із керівниками комунальних підприємств, установ та закладів провели інструктаж щодо дій під час сигналу «Повітряна тривога»

IMG_20220722_150626-1

Згідно розпорядження міського голови Сергія Орлюка, з керівниками комунальних підприємств, установ та закладів, а також із працівниками виконавчих органів Бердичівської міської ради було проведено інструктаж щодо дій під час сигналу «Повітряна тривога».

З-поміж іншого, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які знаходяться на території Бердичівської міської територіальної громади, рекомендовано під час оголошення звукового сигналу «Повітряна тривога» сповістити своїх працівників та відвідувачів щодо необхідності залишення приміщення і прослідувати до найближчого укриття або іншого безпечного місця. Місця розташування укриттів мають бути зазначені, розроблені  зразки табличок позначення захисних споруд, споруд подвійного призначення, найпростіших укриттів та покажчиків маршруту до них.

Під час інструктажу начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Віктор Рябушко нагадав присутнім алгоритм дій населення під час нальоту авіації та ракетно-бомбового удару ворога.

Алгоритм наступний:

Перебути авіаційний наліт можна:

–         у спеціально влаштованих захисних спорудах цивільного захисту;

–        у підвалах житлових будинків;

–        у будь-якій траншеї, ямі чи заглибленні на місцевості ;

–        впритул до високого бордюру;

–        в оглядовій ямі гаража чи станції технічного обслуговування автомашин.

Під час застосуванням агресором військової авіації рекомендується:

У випадку, коли авіаційний удар застав Вас на робочому місці, слід уважно слідкувати за повідомленнями, що надає черговий пункту оповіщення Бердичівської міської територіальної громади. При умові надходження сигналу «Повітряна тривога»,  діяти за наступним алгоритмом:

  • забезпечити негайне оповіщення персоналу та відвідувачів про повітряну тривогу, інші надзвичайні ситуації. Не забувайте про осіб, що мають особливі потреби – не чують, погано чують, мають проблеми із зором, не бачать;
  • організувати евакуацію персоналу та відвідувачів затвердженими шляхами евакуації, повідомити відвідувачів про найближче укриття.  Залишаючи приміщення, вимикнути усі електричні пристрої та обладнання відключити системи живлення для збереження матеріальних цінностей;
  • взяти із собою речі першої необхідності, документи, гроші та орієнтуючись по написах на зовнішніх стінах будинку: «Сховище», «ПРУ», «Місце для укриття»,  спуститися  у захисну споруду цивільного захисту, або підвал житлового будинку;
  •   після нальоту авіації слід обережно залишити укриття (будинок) за командою командира формування або відповідальної особи.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  • підходити до вікон, якщо почуєте вибух;
  • спостерігати за ходом  нальоту авіації супротивника;
  • стояти чи перебігати під обстрілом;
  • виходити з укриття до кінця нальоту.
  • вибігати з будинку на вулицю;
  • користуватися ліфтом.

Якщо Ви знаходитесь вдома необхідно:

–         взяти із собою речі першої необхідності, документи, гроші та запас їжі і води та орієнтуючись по написах на зовнішніх стінах будинку: «Сховище», «ПРУ», «Місце для укриття» та спуститися  у захисну споруду цивільного захисту, або підвал житлового будинку;

–         у разі його відсутності слід спуститися на нижні поверхи будинку та зайняти приміщення, які розташовані подалі від вікон, (коридор, ванна кімната, тощо) і дочекатись закінчення вибухів. Ні в якому разі не можна вибігати з будинку на вулицю,  користуватися ліфтом;

–         після нальоту авіації слід обережно залишити будинок. Якщо будинок було зруйновано, або він отримав пошкодження, необхідно по можливості обстежити його та дізнатися чи не потрапив хтось під завал та інформувати з цього приводу аварійно-рятувальні підрозділи (т. 101), поліцію (т. 102)  або структурні підрозділи цивільного захисту органів місцевого самоврядування.

У разі, коли Ви потрапили під удар авіації, знаходячись поза межами будівель, слід лягти на землю по можливості у найбільш заглиблені місця, прикрити голову різними речами або, на крайній випадок, руками і дочекатись закінчення вибухів.