Бердичів

міська рада

До жінок, які мали стати до 1 жовтня на військовий облік і не зробили цього, жорсткі санкції одразу не застосовуватимуться

013

Про це заявив народний депутат, член Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський на брифінгу у Медіацентрі Україна, повідомляє платформа Укрінформ.

«За офіційним роз’ясненням Генштабу, жінки до 1 жовтня мають стати на військовий облік. Але якщо вони не стануть, то ніяких жорстких негативних наслідків щодо них не буде застосовуватись одразу. Хоча за це передбачена … адміністративна відповідальність. І я думаю, що у майбутньому у разі ухилення від постановлення на військовий облік можуть бути застосовані, в тому числі, примусові заходи відповідальності, а саме до тих, хто буде системно ухилятись від виконання даних нормативно-правових актів», – сказав парламентарій.

Він зауважив, що це стосується жінок, які мають спеціальності медичні, пов’язані зі сферами харчування, засобами зв’язку, інформаційними технологіями, хімічні тощо.

Веніславський нагадав, що ще до початку повномасштабної війни вийшов наказ про розширення переліку спеціальностей, за якими на військовий облік мали взяти жінок, і «зараз мова про те, що доводиться до певного логічного завершення ця процедура».

Зі слів депутата, спеціальність жінок визначається дипломом. «Тобто це не ті, які працюють не за спеціальністю, а ті які мають відповідний документ, якій підтверджує їхній рівень кваліфікації», – пояснив парламентарій.