Бердичів

міська рада

Діяти по-людськи не можна діяти за законом: з розділовими знаками на особистому прийомі визначався Сергій Орлюк

1-2
  • Треба ж вчиняти по-людськи?..
  • Треба вчиняти за законом.

За близько 4 години особистого прийому громадян Сергієм Орлюком ця тема лунала мало не через раз. На жаль, складається так, що законодавство, в якому людина має знаходити і керівництво до дії, і захист, часто стає на перешкоді розв’язанню простих, здавалося б, проблем. І, зокрема, пенсіонерам, котрі отримують трохи більше 3-х тис. грн. пенсії, дуже важко пояснити, чому, будучи вимушеними сплачувати чималі гроші за газ, світло чи тепло, віддаючи мало не останні копійки до аптек, ховаючи за свій кошт власних дітей, відпрацювавши на державу десятки років, будучи Заслуженим донором Союзу, утримуючи важкохворих родичів, вони не можуть розраховувати на матеріальну допомогу від держави чи від громади. Що є повноваження держави і є повноваження місцевої влади, і перевищувати їх – то порушувати закон.

По-людськи чи за законом?.. Вже багато років подружжя, яке мешкає на Польовій, не може вирішити проблему з сусідами. Ті займаються забоєм свиней. Працювати починають ще о 4-й ранку. Зрозуміло, неприємні запахи, галас і таке інше. Але з тим подружжя вже змирилося. Та ось усі рідкі відходи, що утворюються при забої, канавою потрапляють до них у двір. Свого часу таким чином було винищено малину й полуницю, цьогоріч там посадили картоплю й помідори – на зиму, кажуть, вони залишилися і без одного, і без іншого. Поліція радить подавати до суду. Сергій Орлюк доручив розібратися з випадком представникам муніципальної інспекції. Окрім того, відповідну інформацію нададуть Держпродспоживслужбі…

По-людськи чи законом?.. Інвалід ІІІ групи, який має проблеми з опорно-руховим апаратом, придбав автівку і тепер хоче встановити металевий гараж. Діючі містобудівні норми, зі слів спеціаліста міської ради, дозволяють збудувати гараж або на ділянці, що виділяється під гаражний кооператив, або ж на присадибній ділянці. Але аж ніяк не на території загального користування. Хаотично будувати гаражі нині заборонено: із такою кількістю транспорту це погрожує перетворенням міст на один величезний гаражний кооператив…

По-людськи чи за законом?.. 23 роки тому сім’я переїхала з росії до України. Ще тоді постало питання надання громадянства маленькій донечці. Фахівці порадили почекати до повноліття, мовляв, з часом дівчина сама визначиться. Справили 16-річчя, пішли до паспортного столу. Сказали почекати ще два роки. У 18 заявили, що дівчину необхідно депортувати, адже проживає вона в Україні незаконно. Зараз головній героїні цього детективу вже за 20, і вона мешкає у Бердичеві за посвідкою на проживання. Аби подовжити посвідку, вимагають довідку про несудимість. Задля цього потрібно виїхати до росії на 3 місяці і повернутися. Можна, правда, іншим способом взяти довідку, та для цього потрібен український паспорт. Батько дівчини, розповідають, воює нині з окупантами. Їхати до росії, зрозуміло, ніхто не хоче…

По-людськи чи за законом?.. Мешканець Бистрицької довгий час намагається розв’язати проблему з фурами, що, з його слів, не їздять, а мало не літають вулицею. Там само часто бавиться місцева дітвора – може статися велика біда. Просить облаштувати дорожні знаки чи хоча б одного-двох «лежачих поліцейських». Питання будуть узгоджувати з поліцією.

Жодних узгоджень не потребує розгляд звернення одного з бердичівлян, котрий запитує чи реально взагалі потрапити на прийом до директора МКП «Бердичівводоканал»? З якого боку та з яких входів-виходів не намагався, а керівника так узріти й не може. Прийме, запевняє Сергій Орлюк: чи у себе на підприємстві, чи у стінах виконкому, чи у будь-якому іншому місці, та неодмінно прийме. А там уже можна буде поспілкуватися і на рахунок змісту платіжок, і з приводу відсутності відновлювальних робіт на провулку Раскової.

Остання відвідувачка прийшла не звертатися – подякувати. За сприяння міського голови, каже, відбулися перші кроки у лікуванні її доньки. Попереду ще багато чого потрібно зробити, але зрушення вже є, вони відчутні, а для матері це – найголовніше. Жінка дякувала і просила лише про одне – намагатися зрозуміти усіх, хто приходить зі своїми проблемами. Так, люди часто дечого не розуміють, не хочуть слухати, обурюються, не стримують емоцій. Але це тому, що їх болить. І влада має зробити все можливе, аби, допомігши у розв’язанні проблеми, вгамувати той біль. На її думку, констатувала, Сергій Орлюк, з цією місією справляється.   

Останні новини