Бердичів

міська рада

КП «Бердичівтеплоенерго» погодили реструктуризацію понад 100-мільйонного боргу

1-7

Із метою забезпечення виконання зобов’язань КП «Бердичівтеплоенерго» за договорами про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ, а також задля вжиття комплексу заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємства, на розгляд депутатів міської ради винесли проєкт рішення про погодження реструктуризації заборгованості «Бердичівтеплоенерго» за договорами з НАК «Нафтогаз України».

Мова йде про погодження реструктуризації боргу за спожитий газ, що утворився у період з 2012 по 01.06.2021 року. Сума боргу – 103,231 млн. грн. Сплату боргу розіб’ють на 84 місяці. Із підписанням договору, інформували на сесії, списуються пені й штрафи у розмірі 18,0 млн. грн.

Зі слів заступника міського голови Руслана Квятківського, у випадку, якщо реструктуризацію не погодити, рахунки Теплоенерго заблокують, розпочнеться списання заборгованості. До 2021 року, повідомив заступник, борг підприємства, що тягнувся з 2011 року,  складав 170,0 млн. грн., за минулий рік було погашено більше третини суми – близько 70,0 млн. грн.

Щодо боргу за попередній сезон, продовжив Руслан Квятківський, то енергетики винні за газ 56,0 млн. грн. Відповідні суми на погашення різниці у тарифах періодично виділяють з бюджету громади, десь трохи більше 40,0 млн. із цієї суми (теж різницю у тарифах) має погасити держава. Якщо так станеться, то борг за минулий сезон буде повністю закрито.

На питання представників депутатського корпусу щодо можливої оплати мешканцями багатоквартирних будинків послуг за опалення місць загального користування (під’їздів тощо), посадовець відповів: закон у цьому випадку однозначний – платити співвласники (а це і є мешканці квартир) зобов’язані. Втім, зауважив, враховуючи різний стан будинків (десь у під’їздах батареї працюють, десь – ні, десь їх взагалі немає) дане питання знаходиться на стадії розгляду.

Останні новини