Бердичів

міська рада

Нові насоси, хлораторна станція та асенізаційна машина: статутний капітал «Бердичівводоканалу» збільшили на 9,9 млн. грн.

1-6

На 24-й позачерговій сесії депутати міськради одним зі своїх рішень збільшили на 9,9 млн. грн. статутний капітал МКП «Бердичівводоканал». За інформацією заступника міського голови Руслана Квятківського, ці кошти спрямують на закупівлю асенізаційної машини, нових насосів та нової хлораторної станції.

За те, аби виділити 2,0 млн. грн. на придбання асенізаційної машини, народні обранці проголосували ще на минулій сесії, нагадав посадовець. Втім, різкі зміни у курсі гривні, зазначив, призвели до того, що ціни зросли приблизно на 25 %, тож до вже виділеної суми потрібно додати ще 0,7 млн. грн.

З двох насосів, що діють на станції «Південній», яка подає на місто воду, один вийшов із ладу, другий – у критичному стані. Через особливості будівництва станції ці засоби швидко зношувалися. Постало питання закупівлі нових – із шафами керування, більш економних у споживанні. Ціна питання – 3,6 млн. грн. Втім, звернув увагу Руслан Квятківський, та сама економія у споживанні плюс зменшення витрат через вивільнення трудових ресурсів (їх замінять шафи керування), має призвести до того, що покупку «відіб’ють» роки за 1,5.

5,6 млн. грн. у планах витратити на придбання нової хлораторної станції. Сьогодні у державі існують проблеми з сіллю, що використовувалася для очистки води, тож вирішили вдатися до хлору: він, як зазначив заступник, і дешевший, і наразі є у наявності. Поява нової хлораторної, підкреслив, позначиться на покращенні якості питної води.