Бердичів

міська рада

Розвиток донорства має стати пріоритетним напрямом соціальної політики громад Житомирщини

003

Компоненти крові щороку сприяють у порятунку мільйонів життів, значно збільшують очікувану тривалість та якість життя пацієнтів. Переливання компонентів донорської крові рятує постраждалих у разі виникнення нещасних випадків, екстремальних ситуацій та під час складних операцій, допомагаючи повертати до життя поранених бійців.

Для забезпечення доступності та достатньої кількості компонентів крові для всіх пацієнтів, лікування яких залежить від переливання, запроваджено щотижневий виїзд мобільної бригади для заготівлі крові. За 7 місяців 2022 року у 23-ти громадах області було заготовлено 1 669 доз крові, що склало 24,5 % від загальної кількості донацій.

Найбільша кількість добровільних донорів була зафіксована у Бердичеві (176 донорів), у смт. Нова Борова (112 донорів) та у м. Овручі (111 донорів).

На сьогодні обласний центр крові забезпечує потреби ЗСУ та лікувальних закладів області. Добровільний збір крові є основним елементом стратегічних дій із забезпечення безпеки, наявності і доступності крові для переливання.

Враховуючи військову ситуацію та з метою дотримання принципу самозабезпеченості регіонів області компонентами крові, розвиток донорства слід вважати пріоритетним напрямом соціальної політики кожної громади області.

Бердичівський міський голова Сергій Орлюк висловлює щиру подяку усім небайдужим землякам, котрі активно беруть участь у заготівлі крові. Лише разом українці – сила, лише разом подолаємо ворога!

Згідно попереднього графіка заготівлі крові у виїзних умовах, мобільна бригада приїде до Бердичева 01 грудня 2022 року.