Бердичів

міська рада

#СпроможнаМережа: на Житомирщині 16 медичних закладів утворять госпітальний округ

003-4

Про це з посиланням на МОЗ України інформують у Житомирській ОВА.

Із 16-ти медзакладів Житомирської області 2 лікарні визначено як надкластерні, 5 кластерних та 9 загальних.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який  свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

Загалом, реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Так, наприклад, вже з початку 2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіоцентри. Адже наразі в Україні щороку лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів, саме через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу.

Після формування госпітальних округів пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

Як наголошують у МОЗ, створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців  якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.

Нагадаємо, що на початку липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2347, який запускає наступний етап медичної реформи — формування спроможної мережі лікарень.

За інформацією Житомирської ОВА

Останні новини