Стан готовності захисних споруд та укриттів у школах і дитячих садочках протягом 2-х днів перевіряє спеціальна комісія

1-3

До складу комісії увійшли керівники та представники управління освіти і науки міської ради, відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, відділу охорони здоров’я, управління містобудування та архітектури, а також представники поліції, відділу ДСНС та управління Держпродспоживслужби. Участь у роботі комісії взяли Бердичівський міський голова Сергій Орлюк та очільниця Бердичівської РВА Людмила Димидюк.

Початок навчального року – зовсім скоро, і у школах визначатимуться з формою навчання. Основних варіантів три:

• Офлайн (очна);
  • Онлайн (дистанційна);
  • Змішана (комбінована).

Безпека дітей – понад усе, наголошує начальниця управління освіти і науки Валентина Адаменко. Разом із тим, звертає увагу, визначаючи, яким чином вчитимуть і вчитимуться, педагоги за максимумом намагатимуться врахувати потреби й побажання батьків. У крайньому випадку (коли з’ясується, що весь клас – за офлайн, а два-три його учні – за онлайн), можливо, звертатимуться до таких форм навчання як сімейна чи екстернат.

Власне, через це не так давно було організовано опитування. За його підсумками, думки розділилися майже на половину: 60 % батьків виступили за очне навчання, 40 % – за дистанційне. Зрозуміло, все залежить від загальної ситуації в країні: загостриться вона – зміняться відсотки. Зараз, зі слів Валентини Адаменко, опитування хочуть повторити.

Поки що, інформує, педагогічна спільнота схильна до змішаної форми навчання. Під нього формуватиметься організація навчально-виховного процесу. Зокрема, є думка розвести учнів по змінам. Адже, якщо взяти НВК № 10, то його укриття здатне вмістити усіх, хто навчається та працює у закладі, але як у випадку тривоги за лічені хвилини перемістити близько 1,0 тисячі дітей до укриття?.. Значить, скоріш за все, будуть діяти дві або навіть три зміни.

Щодо 1-ї школи, то тут вирішили наступним чином: у випадку сповіщення про тривогу учні початкових класів та техперсонал користуватимуться укриттям, розташованим на території школи, а учні старших класів організовано прямуватимуть до найближчого укриття, що на вул. Європейській. 18-та школа уклала договір з розташованою поруч церквою: діти переховуватимуться в її укритті.

Укриття відсутні взагалі у двох навчальних закладах – у 8-й школі та у 14-му колегіумі. Учні першої навчатимуться на базі школи № 5, початкові класи 14-го ЗОК – на базі дитсадка № 25, старші класи – на базі школи № 7.

Щодо дитячих садочків, то тих, в яких є укриття, налічується 8. Вони і працюватимуть. У разі тривоги дітей проводитимуть суто до них, а не вестимуть до прилеглих будинків чи споруд.

Огляд захисних споруд та укриттів у навчальних закладах проходитиме протягом двох днів. За його результатами, члени комісії мають скласти два акти по кожному закладу:

• Акт оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту;
  • Акт оцінки об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття.

Усі акти з відповідними рекомендаціями передадуть до обласної військової адміністрації, керівництво якої погодить висновки комісії або ж не погодить. Остаточне рішення про те, за якою формою навчатимуться їхні здобувачі освіти, вирішуватимуть у кожній окремо взятій школі – на серпневих педагогічних радах.