Бердичів

міська рада

«У святому місці – свята справа»: Сергій Орлюк відвідав відділення денного перебування осіб з інвалідністю

IMG_20220805_112605-1

У цих стінах очі розбігаються від побаченого, і все, чим вони наповнені, служить одній меті – зробити так, аби людині з інвалідністю стало краще, аби фізично й душевно полегшити життя, зробити його більш повноцінним та насиченим.

Увесь цей простір – справа рук і натхнення представників ГО «Кармель», що діє при Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія. Психологині Лілії Обшти, братів-кармелітів, сестер-терезіянок, інших небайдужих людей.

Днями його відвідав міський голова Сергій Орлюк разом із заступницею Оленою Петрівською та керівницями місцевих установ, в яких опікуються соціальним захистом мешканців громади.

Міська влада та «Кармель» налагодили партнерську співпрацю: на базі організації було вирішено створити відділення денного перебування осіб з інвалідністю. Послуги соціальної адаптації та соціально-побутової реабілітації у ньому отримуватимуть 20 осіб з інвалідністю віком від 18 років. Попередньо на розгляд депутатів міської ради винесли проєкт рішення, згідно якого громада брала на себе фінансування двох штатних одиниць, котрі мали працювати у цьому відділенні – помічника вихователя та організатора дозвіллєвих заходів. Депутати дали добро, і ось Сергія Орлюка у всіх деталях знайомлять з діяльністю організації.

На думку гостей, «Кармель» зміг створити просто чудові умови для своїх підопічних. Обладнана найсучаснішими засобами кімната сенсорної інтеграції та фізичної терапії, свічна майстерня, облаштована з нуля кухня, в якій є усе необхідне для майстринь кулінарної справи. Зрештою, все для того, щоби людина з інвалідністю набувала навичок перебування у соціумі та побуті, вирішення питань життєдіяльності і, загалом, не відчувала себе зайвою і непотрібною.  

Тут віддають усіх себе, аби полегшити життя іншим, і вчать готувати смачнючий борщ. Все складається, підсумовує Сергій Орлюк: у святому місці роблять святу справу.

Останні новини