Допомога батькам дітей з інвалідністю: куди звертатися? Поради від UNICEF Ukraine.

002

Як на новому місці знайти допомогу спеціалістів та лікарів? Де отримати слуховий апарат або колісне крісло? Як отримати соціальні послуги, записати дитину до школи або садочка чи організувати догляд вдома?

У Житомирській ОВА інформують: якщо ви залишили домівку разом із дитиною з інвалідністю або труднощами розвитку, відповіді на всі ці питання можна знайти у брошурі від UNICEF Ukraine за посиланням: https://uni.cf/3chJ9Ie.

Отримати її можуть як переселенці, так і сім’ї, які не полишали місце проживання.

Пам’ятайте! Ви можете звернутися до сімейного чи профільного лікаря не за місцем проживання.

Ваша дитина має право на освіту. А отже школа чи дитсадок мають створити для неї інклюзивний клас або групу, якщо ви подали висновок про комплексну оцінку дитини (його можна отримати в найближчому інклюзивно-ресурсному центрі).

Діти з інвалідністю можуть отримати певні соціальні послуги, а саме: денний догляд за наявності Центру денного догляду, супровід під час інклюзивного навчання або догляд вдома.

Хто може звернутися по допомогу?

• сім’ї з дітьми з інвалідністю або труднощами розвитку;
  • сім’ї з дітьми з інвалідністю або труднощами розвитку, у яких під час війни погіршився фізичний стан та поведінка;
  • сім’ї, у яких немає спеціалізованого обладнання, якого потребують діти;
  • внутрішньо переселені сім’ї, які не мають інформації про доступні послуги в громадах.

За інформацією Житомирської ОВА