Бердичів

міська рада

Безбар’єрність: набули чинності оновлені ДБН з інклюзивності

022

З 01 вересня в Україні набувають чинності оновлені державні будівельні норми зі створення безбар’єрного простору в Україні, які були затверджені Міністерством розвитку громад та територій України у 2021 році, інформують у Житомирській ОВА. Йдеться про ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», а також норми стосовно будівництва та реконструкції закладів освіти, дошкільної освіти та благоустрою територій. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Україні Олексій Чернишов.

Зокрема, ДБН «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» передбачає низку нововведень для забезпечення більш комфортного та зручного пересування, а також вдосконалення вимог з пожежної безпеки та евакуації людей, що відносяться до маломобільних груп населення.

Оновлені ДБН «Будинки та споруди. Заклади освіти» та «Будинки та споруди. Заклади дошкільної освіти» встановлюють сучасні функціональні вимоги доступності та зручності використання середовища, які передбачають безбарʼєрність простору та інклюзивне навчання, запроваджують вимоги до харчоблоків тощо.

Крім того, норми доповнені вимогами до приміщень пансіонів закладів освіти, інклюзивно-ресурсних центрів, спеціальних шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, а також поширені на пристосування приміщень для закладів дошкільної освіти, що входять до складу будівель іншого призначення.

ДБН «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій» встановлюють вимоги щодо розміщення будь-яких елементів благоустрою, що можуть стати перешкодою для осіб з інвалідністю за межами пішохідної зони. Також розширюють вимоги щодо облаштування доступних для маломобільних груп населення пляжів.

За інформацією Житомирської ОВА