Бердичів

міська рада

Приватизація чи оренда: як надалі функціонуватиме міська лазня?

img_7_1663602500659

Керівник ТОВ “Допомога” Олександр Глухенький, який з 2017 року орендує приміщення міської лазні, зустрівся із представниками влади, журналістами та громадськістю, щоб обговорити подальшу долю закладу.
Підприємець розповів, що 5 років поспіль, після підписання усіх необхідних паперів та взяття відповідних дозволів, він не лише працював на благо громади і вчасно сплачував орендну плату, а й власним коштом ремонтував лазню. Коли ж вартість невід’ємних поліпшень майна сягнула чималих розмірів, вирішив приватизувати будівлю, котра знаходилася у комунальній власності, шляхом її викупу. Однак, за словами Олександра Глухенького, через низку обставин зробити це йому так і не вдалося. Зокрема, підприємець переконаний, що, враховуючи його фінансовий внесок в облаштування лазні, сума викупу, прописана у паперах, є зависокою.


У жовтні 2022 року, зазначив, закінчується термін дії договору оренди та кошторису. Укладаючи новий договір, скаржиться чоловік, йому доведеться починати шлях до приватизації спочатку, адже оцінка об’єкта цього разу проводитиметься разом з усіма поліпшеннями.
Згідно чинного законодавства, повідомив присутній на зустрічі начальник управління економічного розвитку Михайло Май, ситуація має такі варіанти вирішення.


По-перше, підприємець може викупити приміщення за вказану у поточних документах суму, адже зменшити її, як би він того хотів, неможливо: закон дозволяє приймати лише один кошторис у рамках одного договору оренди.
Або ж, по-друге, чоловік може укласти новий договір, знову взяти дозвіл на капітальний ремонт, пройти експертизи, зробити кошторис і, після внесення невід’ємних поліпшень майна у розмірі не менш як 25% його ринкової вартості, викупити лазню за заново розрахованою ціною.
Міська влада, підкреслив Михайло Май, зацікавлена, аби у Бердичеві функціонував такий важливий соціальний об’єкт, тому на час воєнного стану підприємцю було скасовано орендну плату. Розв’язати цю складну ситуацію, яка виникла навколо лазні та її приватизації, можна лише одним зі шляхів, передбачених законодавством України.