Бердичів

міська рада

Публічна бібліотека ініціювала створення шелтера – тимчасового місця проживання постраждалих від війни. До проєкту підключаються партнери.

IMG_20220914_134857_1-1

Із міським головою Сергієм Орлюком зустрілися представники Публічної бібліотеки бердичівської громади та ГО «КримSOS» –  організації, що на експертному рівні займається питаннями окупованого Криму та координує громадські рухи й ініціативи з питань внутрішньо переміщених осіб.

Місцевих бібліотекарів та громадських активістів пов’язує багаторічне партнерство (з 2016-го року) в області, пов’язаній з ВПО. На спільному рахунку – чимало успішно реалізованих проєктів, що стосуються переселенців.

Ось і на цій зустрічі обговорили можливу співпрацю у рамках ініційованого директоркою бібліотеки Тетяною Кущук проєкту зі створення у громаді шелтера – безпечного місця, в якому тимчасово проживатимуть люди, котрі внаслідок війни в Україні вимушені були залишити рідні домівки.

Ідею створення шелтера у Бердичеві бібліотека спродукувала спільно з іншим своїм партнером – ГО «Молодіжна організація «Стан». Останні створюють такі місця для переселенців у кількох містах Західної України: знаючи, що бердичівська бібліотека активно займається питанням ВПО, є одним із потужних осередків волонтерського руху і, до того ж, сам Бердичів прийняв чималу кількість переселенців, запропонували заснувати шелтер.

До його створення підключилася міська влада: те саме безпечне місце для тимчасового проживання ВПО вирішено влаштувати в одному з місцевих дитячих садочків. Нині проєкт знаходиться на старті реалізації. Партнери та донори мають посприяти в облаштуванні шелтера та забезпеченні його мешканців базовими речами, необхідними для тимчасового проживання, у межах суми фінансування, передбаченої проєктом. КримSOS, зі свого боку, розглядає можливість підсилення допомоги ВПО у даному проєкті.