Бердичів

міська рада

У Бердичеві винесли вирок черговому колаборанту

008-2

На автобусній зупинці закликав громадян підтримувати росію – Бердичівським міськрайонним судом ухвалено черговий обвинувальний вирок за колабораційну діяльність. 

Цього разу до кримінальної відповідальності притягнуто 75-річного бердичівлянина , який на початку серпня, перебуваючи на зупинці «Автопарк» по вулиці Житомирській, публічно заперечував здійснення збройної агресії проти України та закликав громадян, що знаходились у той час на зупинці, до підтримки дій і рішень держави-агресора. 

Діяння чоловіка було кваліфіковано за частиною першою статті 111-1 КК України, він повністю визнав свою вину і дав згоду на розгляд справи у спрощеному провадженні. Після вивчення усіх матеріалів суд дійшов висновку про доведеність винуватості бердичівлянина в інкримінованому кримінальному проступкові та призначив йому покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов`язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, на строк 12 років.

Під час призначення покарання суд брав до уваги ступінь тяжкості і суспільної небезпечності скоєного, мотиви правопорушення, дані про особу обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Протягом 30 днів на вирок може бути подано апеляційну скаргу.

До цього у бердичівському суді вже карали колаборантів. Так наприкінці серпня суд   постановив  обвинувальний   вирок  54- річній  жительці Бердичева, котра під час роботи у хлібному магазині у присутності декількох громадян публічно заперечувала здійснення російської збройної агресії проти України й закликала до підтримки рішень та дій країни-агресора. Для досягнення мети покарання, збереження в умовах воєнного стану української нації та держави, суд дійшов висновку про доцільність позбавлення обвинуваченої права обіймати посади державної служби і місцевого самоврядування строком на 11 років.

                За інформацією прес-служби Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області