Бердичів

міська рада

Із любов’ю до України, до добрих людей і до своєї родини: 70-річний ювілей зустрічає керівник бердичівської Спілки воїнів-афганців Вагіф Мамедов

2-3

70-річний ювілей відзначив керівник бердичівської Спілки ветеранів війни в Афганістані Вагіф Мамедов. Із шанованою датою ювіляра привітав Бердичівський міський голова. У громаді Вагіфа Мамедова, насамперед, знають як людину, котра багато років займається вирішенням усіх питань, пов’язаних з воїнами-афганцями, зазначив Сергій Орлюк. Енергія, активність та небайдужість властиві чоловікові й сьогодні, і ці чесноти, переконаний міський голова, неодмінно служитимуть в ім’я України та її перемоги у війні з російським агресором.

Народився Вагіф Мамедов в Азербайджані, у Нагорному Карабасі. Там закінчив школу, звідти пішов служити до армії. Строкову службу ніс за кордоном – у Німеччині. По її завершенні на «цивілку» вирішив не йти, а продовжувати захищати країну. Закінчив школу прапорщиків, екстерном випустився з загальновійськового командного училища, обіймав посаду командира розвідувального взводу.

За заміною був відправлений на службу до Грузії, а у 1979-му потрапив до українського Бердичева, де служив командиром взводу в артилерійському полку. У жовтні 1983-го Вагіф Мамедов вирушив до Афганістану. В афганських горах минуло 2,5 роки, там він командував групою спецпризначенців. Після – знову Бердичів і вихід у запас. Пробував працювати у бізнесі – в охоронній фірмі. В якийсь момент вирішив назавжди піти звідти і зайнятися суто справами ветеранів-афганців. Зрештою, так і зробив.

У 1990-му Вагіф Мамедов заснував Спілку воїнів-інтернаціоналістів, із 2011-го й по сьогодні є її головою та, як і раніш, головним натхненником.

Очолювана ним спільнота, не стоїть осторонь громадсько-політичного життя міста та країни, констатує ювіляр. У 2014-му, коли Бердичів чекав на прихід «тітушек», Мамедов був одним із тих, хто організовував оборону міста. Нині, з початком широкомасштабних воєнних дій в Україні, увійшов до керівництва одного з місцевих військових добровольчих формувань. Він та його побратими – з Україною, заявляє очільник спілки: в рядах її Захисників, каже, чимало афганців було ще з 2014-го. Чимало з них віддали за Україну життя. Сьогодні так само українські ветерани Афгану у лавах військових підрозділів б’ють рашистську наволоч, захищаючи рідну землю.

Свої 70 Вагіф Мамедов, із власних слів, зустрів із любов’ю до своєї країни, до добрих людей, до побратимів і до своєї міцної й непохитної фортеці – до родини. Через два роки, дай Бог, вони з дружиною увійдуть у «золотий» етап спільного життя, а щастю батьків та бабусі й дідуся радітимуть двоє синів, їхні дружини, три красуні-онучки та майбутній Захисник Вітчизни-онук.       

Останні новини