Бердичів

міська рада

310,0 тис. грн. виділить громада власникам квартир, котрі переходять на індивідуальне опалення, згідно до Програми децентралізації теплопостачання

122

Один із проєктів рішень, розглянутих та затверджених на останньому засіданні виконавчого комітету, стосувався виплати одноразової матеріальної допомоги уповноваженим власникам/співвласникам/наймачам квартир, проживаючим у багатоквартирних житлових будинках, які відокремлюються від централізованого теплопостачання відповідно до Програми децентралізації теплопостачання Бердичівської міської територіальної громади на 2022-2025 роки.

Нагадаємо: Програма, з-поміж іншого, передбачає поетапне відключення визначених будинків від системи централізованого теплопостачання, надання їхнім власникам/співвласникам/наймачам дозволів на отримання технічних умов, а також виплату одноразової матеріальної допомоги для встановлення індивідуального опалення.

Згідно Програми, на її І-му етапі передбачається відключення від системи централізованого теплопостачання 11 багатоквартирних будинків (58 квартир). Згідно визначеного алгоритму, теплоенергетики, відповідно до Програми, здійснюють відключення житлових будинків, зазначених І етапом. Зареєстровані на території Бердичівської МТГ власники визначених квартир таких будинків з бюджету громади можуть гарантовано отримати одноразову матеріальну допомогу у розмірі 20,0 тис. грн. на облаштування індивідуального опалення у своїй оселі. Наразі з 58 квартир такі заяви до виконавчого комітету подали 13.

Слід відзначити, що, згідно рішення Бердичівської міської ради, комунальники зобов’язувалися довести до відома кожного власника/співвласника/наймача інформацію про майбутнє відключення. Що й було зроблено. Оповіщення мешканців розпочалося ще з весни, інформує начальниця управління ЖКГ Наталія Нехворовська, всім до однієї причетної особи було письмово повідомлено про відключення від централізованого теплопостачання. Людей повідомляли про можливість обрати будь-який вид системи опалення квартири, про те, що дозвіл на отримання техумов буде видано за індивідуальним зверненням. Далі у листі був розписаний порядок дій – від № робочого місця у ЦНАП, куди треба звернутися, і до переліку пакета необхідних документів, що їх необхідно з собою принести. Окрема увага у листі зверталася на те, що за результатами розгляду та висновку спеціальної комісії, сума гарантованої допомоги може бути збільшена (у разі, якщо власник/співвласник/наймач надасть документи, що підтверджує його соціальну вразливість).

Комісію створили, члени комісії відвідали квартири, де проживають соціально вразливі верстви населення від яких надійшли заяви і які претендують на отримання збільшеної соціальної допомоги. За висновками, було вирішено збільшити розмір допомоги 4-м бердичівлянам (сума допомоги їм склала від 30,0 тис. грн. до 35,0 тис. грн.). Загальна сума наданої допомоги складе 310,0 тис. грн.

Акцентуємо увагу, що прийом заяв від зареєстрованих мешканців громади на отримання одноразової матеріальної допомоги  щодо влаштування індивідуального опалення, багатоквартирні житлові будинки яких відключено від системи централізованого теплопостачання, триває і надалі.