Бердичів

міська рада

У Бердичеві відзначили 81-ші роковини масових розстрілів євреїв

IMG_20220915_101211

У вересні 1941 року гітлерівці здійснили чи не перший в Європі і Радянському Союзі масовий акт геноциду єврейського населення, що увійшов в історію як Бердичівська трагедія. За 2,5 роки окупації міста нацисти стратили понад 38 тисяч його мирних жителів, левову частку яких – 30 тисяч – становили євреї.


У пам’яті тих, кому вдалося пережити Голокост, закарбувалися не лише звірства фашистів, а й сміливість та шляхетність Праведників світу – людей різних національностей, які, ризикуючи власним життям, рятували та переховували євреїв від гітлерівських убивць.


У 81-ші роковини масових розстрілів міський голова Сергій Орлюк, представники Бердичівської міської ради, районної влади та громадськості зібралися на місці, де під час 2-ої Світової війни розташовувалося єврейське гетто, щоб скорботною хвилиною мовчання вшанувати пам’ять жертв Голокосту.


До пам’ятних знаків та братської могили страчених фашистами євреїв, а також до стели Праведників народів світу присутні поклали квіти та прочитали спільну молитву.