Бердичівська громада готова до надзвичайних ситуацій: результати інструкторсько-методичного заняття

536c53eb-c619-4650-9a50-c6152f302664

На виконання розпорядження начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, у Бердичеві було проведено показове інструкторсько-методичне заняття “Організація роботи оперативного штабу Бердичівської міської територіальної громади під час виконання заходів правового режиму воєнного стану”.

Участь у занятті взяли очільники міста та району, керівники територіальних громад, фахівці з питань цивільної безпеки населення, представники силових структур та територіальної оборони.

Серед завдань, визначених організаторами заходу, – підвищення рівня готовності штабу до виникнення надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану, покращення взаємодії між органами управління, силами та підрозділами цивільного захисту громади, вдосконалення організації проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, спрямованих на захист населення і ліквідацію наслідків НС.

Допоки триває збройна агресія російської федерації проти України, зберігається загроза нанесення ударів ворогом по військовим та цивільним об’єктам, підкреслив міський голова Сергій Орлюк. У Бердичеві, зазначив, розроблено комплекс стабілізаційних заходів, спрямованих на швидке та ефективне реагування відповідних служб у випадку ракетного удару по критичній інфраструктурі.

За словами заступника начальниці Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк Дмитра Гедза, кожна громада району повинна подбати про створення Пункту управління, який у разі потреби керуватиме процесом усунення наслідків надзвичайних ситуацій.

Учасники відпрацювали на практиці легенду заняття: надзвичайну ситуацію, при якій ушкоджень зазнала міська дамба. Було продемонстровано організацію зв’язку та оповіщення, обговорено персональний склад штабу та функціональні обов’язки його членів. Окрім того, присутні ознайомилися із роботою коменданта, необхідною документацією, основними принципами і вимогами до введення комендантської години.

Представник окремого батальйону територіальної оборони Бердичівського району Дем’ян Савчук розповів про правила облаштування блокпостів, їхні види та особливості, а пресофіцер ГУ ДСНС у Житомирській області Павло Франчук – про дотримання правил протимінної безпеки.