Бердичів

міська рада

Відбулося засідання виконавчого комітету

1-1

Негайно відібрати дитину від батьків через загрозу її життю та здоров’ю, а також звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків батьківських прав. Клопотати перед Департаментом охорони здоров’я Житомирської ОДА щодо виділення направлення для влаштування дитини до КНП «Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей – сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків». За відповідний проєкт рішення проголосували члени виконавчого комітету.

В одному з сіл Бердичівщини мешканці виявили покинуту батьками дівчинку віком трохи більше 1 року. Дитину соціальні працівники терміново вилучили та помістили до медзакладу, батьки об’явилися лише увечері наступної доби. Ця родина раніше вже потрапляла до їхнього поля зору, інформують правоохоронці. 30-річні батьки разом з донькою переїхали до Бердичева з однієї з північних громад Житомирщини. Влітку за адресою їх проживання, за повідомленням про зловживання спиртним і недогляд за дитиною, навідувались поліцейські та працівники соцслужби. Маленьку дівчинку тоді тимчасово вилучили з родини, а матір було притягнуто до адміністративної відповідальності. Деякий час подружжя доводило виправлення свого способу життя і дитину їм повернули. Однак цього разу поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом залишення дівчинки у небезпеці (ст. 135 Кримінального кодексу України). Нині триває з’ясування всіх обставин, повідомляють у поліції. За чинним законодавством батькам може загрожувати до 2 років обмеження чи позбавлення волі. Врятована з небезпечних умов дитинка наразі під наглядом лікарів. Подальшу її долю визначатиме суд.  

Два проєкти рішення, винесені на розгляд членів виконкому, були пов’язані з фінансовою допомогою: так, зокрема, одноразову грошову допомогу до Дня Захисника України отримають учасники бойових дій з інвалідністю та члени сімей загиблих учасників ООС і Захисників України. Матеріальну допомогу на загальну суму 0,2 млн. грн. отримають 4 сім’ї загиблих під час виконання службових обов’язків (по 50,0 тис. грн. кожна сім’я).

Члени виконавчого комітету погодили Статут ГФ з охорони громадського порядку і державного кордону «Честь та порядок» у новій редакції, а також проголосували за внесення змін до Комплексної цільової програми розвитку галузі культури на 2020-22 роки. Щодо останнього, то з метою забезпечення можливості здійснення розрахунків за комунальні послуги у повному обсязі та недопущення кредиторської заборгованості виникла необхідність у збільшенні відповідних обсягів фінансування задля безперебійного функціонування закладів культури на 0,812 млн. грн. Окрім того, пропонується збільшити кошторисні призначення по бюджету розвитку на 1,5 млн. грн.: кошти мають бути спрямовані на капремонт частини будівлі міського Палацу культури (заміна аварійних віконних блоків).

Останні новини