Бердичів

міська рада

Кількох жителів громади позбавлятимуть батьківських прав у суді

IMG_20221020_142523

12 питань, третина яких стосувалася позбавлення батьківських прав, розглянули на засіданні комісії з питань захисту прав дитини.

За словами т. в. о. начальника міської служби у справах дітей Вікторії Осіпової, попередньо соціальні працівники провели велику роботу із кожною родиною. На жаль, констатувала, попри те, що служба наразі вичерпала всі можливі засоби впливу, ситуація у сім’ях не змінюється. Тому нині гостро постало питання про подальшу долю дітей, чиї батьки злісно ухиляються від виконання своїх обов’язків.

Кожна ситуація, зазначили на засіданні, по-своєму непроста. Так, 9-річною дівчинкою, яка живе з татом, мати не цікавилася уже понад два роки. Не займаються своєю 7-річною донькою, котра раніше була відібрана від них і влаштована під опіку, обоє батьків. Протягом кількох років не спілкується зі своїми трьома дітьми – 8-річною донькою й трохи старшими синами – багатодітна жителька громади. Діти наразі живуть з опікуном, адже були відібрані від матері ще у 2018 році. Тоді суд не позбавив жінку батьківських прав, але з того часу вона не зробила жодного кроку, аби їх повернути.

Розглянули на комісії і питання щодо жителів Бердичівського району, які залишили свою півторарічну доньку одну у будинку і повернулися аж надвечір наступного дня. Правоохоронці спільно із соціальними працівниками вилучили дівчинку. Нині вона перебуває у медичному закладі під наглядом лікарів. За фактом залишення дитини у небезпеці (ст. 135 ККУ) уже відкрито кримінальне провадження, тому батькам за скоєне може загрожувати до 2 років позбавлення чи обмеження волі.

Члени комісії одноголосно підтримали рішення щодо доцільності позбавлення батьківських прав фігурантів кожної справи, підготовку відповідного висновку органу опіки й піклування та подальшого звернення з позовною заявою до суду.

На засіданні неодноразово говорили про те, що нині, через збройну агресію російської федерації проти України, багато дітей залишаються сиротами. Їхні батьки і матері йдуть на фронт, щоб зі зброєю у руках захищати від ворога рідну землю, свій народ і свої родини. А тому надзвичайно прикро, що у бердичівській громаді є такі люди, котрі власноруч руйнують майбутнє своїх дітей.

Останні новини