Бердичів

міська рада

Лікарі закликають бердичівлян вакцинуватися проти коронавірусної хвороби

IMG_20221007_104501

Вакцинуватися проти коронавірусної хвороби закликають жителів бердичівської громади у КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги”.

За словами директорки Центру Наталії Хорошун, наприкінці літа розпочався ріст захворюваності на коронавірус. Так у серпні було зафіксовано 260 клінічно підтверджених випадків, а вже у вересні ця цифра сягнула 898.

Станом на сьогодні, проінформувала, кількість пацієнтів з коронавірусною інфекцією трохи зменшилася. З 301 активного хворого 282 перебуває на амбулаторному, а 19 – на стаціонарному лікуванні. 11 людей отримують кисневу дотацію.

Загалом, розповіла Наталія Хорошун, наразі перебіг хвороби серед молоді та пацієнтів середнього віку, як правило, досить сприятливий. Серед симптомів – підвищення температури, закладеність носа, біль у горлі, іноді – кашель. Однак, наголосила, щоб запобігти важкому розвитку хвороби та різноманітним ускладненням, жителям громади слід пам’ятати про профілактичні щеплення.

У Центрі первинно медико-санітарної допомоги наразі в наявності є вакцини CoronaVac і Pfizer (Comirnaty). Для первинного вакцинального комплексу – першого і другого щеплення з різницею у 28 днів – лікарі рекомендують обрати саме CoronaVac, а для бустерної дози – Pfizer (Comirnaty). Остання вакцина, зазначають, має оновлену формулу, котра захищає саме від штаму Омікрон.

Медики запрошують усіх жителів громади, в тому числі дітей старше 12 років та літніх людей, провести вакцинацію проти коронавірусу, а також радять не забувати про рутинні щеплення.

Останні новини