Бердичів

міська рада

“Розмова з Творцем і розмова один з одним”: у Бердичеві відбувся другий молитовний сніданок

IMG_20221013_213845

Бажання спільної молитви за Україну і її захисників вже вдруге об’єднало священнослужителів різних конфесій, представників влади і жителів громади за молитовним сніданком. Цього разу він відбувся у Бердичівському музично-драматичному театрі на Європейській та був приурочений до Дня захисників і захисниць України, Дня Святої Покрови Пречистої Богородиці, Дня Українського козацтва і Дня створення УПА.

На молитовний сніданок були запрошені рідні та близькі полеглих на фронті бердичівлян. Також були присутні сім’ї загиблих із Гришковецької ОТГ, адже ці дві громади поєднані багатьма зв’язками, в тому числі і родинними.

Сьогодні український народ воює не лише за свою незалежність, а й за своє існування, зазначив міський голова Сергій Орлюк. За те, щоб залишитися українцями, об’єднатися у монолітну націю та передати своїм дітям ген свободи. Українці, продовжив, три десятиліття блукали манівцями, як і Мойсей, що водив 30 років народ Ізраїлю пустелею. Та нарешті ми, переконаний Сергій Орлюк, чітко усвідомлюємо, куди нам треба рухатись далі, щоб смерті наших захисників були недаремними.

Молитви за Українську державу, її воїнство та Перемогу підносили Преосвященніший єпископ Житомирський та Овруцький Православної Церкви України архієрей Паїсій, пастор церкви “Вефіль” Юрій Волошин, священнослужитель католицької парафії Рафаїл Мишковський та пастор церкви “Новий час” Віктор Ковтонюк. Усі присутні в залі молилися разом, адже вірять, що щира спільна молитва здатна творити дива.

Свою пісенну творчість гостям дарували ансамбль пісні і танцю “Зорецвіт”, дует “Світло любові” та вокалістка Тетяна Ковтонюк. Лунало зі сцени і слово утіхи й підбадьорення – Слово Боже.

До родин загиблих із словами вдячності та підтримки зверталися народний депутат України Богдан Кицак, депутатка Житомирської обласної ради Алла Мусевич, заступник голови Бердичівської РВА Сергій Бакуменко, голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова, волонтер Петро Залізний.

Від імені усіх родин полеглих воїнів за організацію молитовного сніданку, а також за постійну опіку і допомогу з боку місцевої влади подякувала мати загиблого захисника Сергія Костенка Людмила Костенко.

Організатори кажуть: молитовні сніданки із теплою та душевною атмосферою повинні стати для Бердичева доброю традицією.

Після закінчення сніданку представники влади, духовенства та громадськості вшанували пам’ять полеглих українських воїнів покладанням квітів до меморіалу “Слава Героям”.