Бердичів

міська рада

Сигнали повітряної тривоги не завадили бердичівським депутатам повноцінно відпрацювати 27 сесію міської ради

IMG_20221027_101932-1

Близько 30 питань розглянули бердичівські депутати під час 27-ї чергової сесії міської ради. Двічі сигнали тривоги спробували завадити їхній роботі, втім, раз за разом переміщаючись до укриття, народні обранці, зрештою, повноцінно відпрацювали сесію.

Так, з-поміж іншого, ухвалили проєкти, що стосувалися матеріальної допомоги: п’яти бердичівлянам, котрі потребують невідкладного та/або оперативного лікування важких хвороб, виділено у загальному 27,5 тис. грн. Було внесено зміни до рішення міської ради щодо порядку надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям постраждалого від ракетних обстрілів 16 березня 2022-го року будинку, що на вул. Шкільній.

Проголосували депутати і за внесення змін до місцевих програм розвитку й підтримки галузей охорони здоров’я, освіти, культури та житлово-комунального господарства. Зокрема, місцевій «первинці» виділять 150 тис. грн. на придбання та монтаж бензинового генератора. Додатково виділять 450 тис. грн. Центру позашкілля ім. Разумкова на ремонт приміщення з заміною вікон та дверей. Понад 800 тис. грн. буде спрямовано міським закладам культури на здійснення розрахунків за комунальні послуги у повному обсязі. Близько 1,8 млн. грн. виділять на заміну аварійних віконних блоків у міському Палаці культури та 5-й філії Публічної бібліотеки.

Сумою у 3,0 млн. грн. буде погашено заборгованість КП «Бердичівтеплоенерго» з різниці у тарифах. Для завершення будівництва очисних споруд з метою корегування проєктно-кошторисної документації та приведення вартості робіт до цін 2022 року 3,5 млн. грн. виділять на реконструкцію очисних споруд господарсько-побутової каналізації. У свою чергу, на реконструкцію вводів водопостачання зі встановленням вузлів комерційного обліку місцевому Водоканалу спрямують 0,95 млн. грн. Загальну суму у 363,5 тис. грн. виділять на будівництво скейт-парку та 2-х спортивних майданчиків на пров. Пляжному. Будівництво станції знезалізнення – на ці цілі, з метою відновлення підземного водозабору з артезіанських свердловин і для виготовлення проєктної документації на будівництво станції, рішенням депутатів спрямують 0,85 млн. грн.

Проголосували народні обранці й за те, аби безоплатно передати транспортні засоби та обладнання з балансу МКП «Бердичівкомунсервіс» на баланс МК ВЖРЕП № 7 та закріплення їх на праві господарського відання (мова, зокрема, йде про самоскид, автопідйомник, навісний розкидувач піску, міні-трактор, фронтальний навантажувач тощо).

У червні 2021-го рішенням міської ради було прийнято рішення про здійснення запозичення від корпорації НЕФКО та залучення гранту у рамках інвестиційної платформи сусідства NIP із метою реконструкції мереж водопостачання МКП «Бердичівводоканал». У зв’язку з воєнними діями в Україні фінансування було скасовано. На сьогодні з НЕФКО досягнуто домовленість про продовження фінансування проєкту. Сума гранту у рамках NIP збільшиться зі 150,0 тис. € до 568,1 тис. €.

Депутати проголосували за скасування рішень виконавчого комітету № 84 від 04.04.2022 р та № 100 від 16.05.2022 р., більшість із них не підтримала проєкт, що стосувався приватизації у 2022 році бані з котельнею, що розташовані на вул. М. Залізняка. Частина проєктів рішень у Порядку денному традиційно стосувалася земельних відносин: жоден із цих проєктів не був «провалений».