Бердичів

міська рада

Триває прийом заяв на отримання матеріальної допомоги від уповноважених власників, співвласників та наймачів квартир відключених від теплопостачання багатоквартирних будинків

019-pprqnb11vkl5ov98iyqu29onji9aaxtpicsw5asxpc

Зареєстровані жителі громади, багатоквартирні житлові будинки яких відключено від системи централізованого теплопостачання, і надалі можуть подати заяву на отримання одноразової матеріальної допомоги  щодо влаштування індивідуального опалення.

Згідно Програми децентралізації теплопостачання Бердичівської міської територіальної громади на 2022–2025 роки, передбачено поетапне відключення будинків від системи централізованого теплопостачання. На її І етапі, розповів головний інженер КП “Бердичівтеплоенерго” Петро Нікітін, до початку опалювального періоду зупинено надання послуги для 11 багатоквартирних житлових будинків, у яких наразі залишилося усього лише 58 споживачів.

Перехід великої кількості квартир на індивідуальне (автономне) опалення, наголосив фахівець, призвело до розбалансування внутрішньобудинкових систем опалення та їх розповітрювання, що значно ускладнило, а в деяких випадках взагалі унеможливило подачу тепла до помешкань, які залишилися підключені до централізованої тепломережі. Ці обставини ставлять під загрозу виконання КП “Бердичівтеплоенерго” обов’язку з безперебійного теплопостачання в опалювальний період 2022 – 2023 рр.

Окрім того, підкреслив Петро Нікітін, якщо у будинку встановлено вузол обліку теплової енергії (тепловий лічильник), як того вимагає чинне законодавство України, перехід великої кількості квартир на автономне опалення призводить до зростання вартості теплопостачання для споживачів централізованого. А оскільки не всі вони мають пільги або відшкодування по субсидії, то змушені сплачувати набагато більші суми. Відповідно, деякі власники не сплачують за послуги навіть при наявності пільг.

Таким чином, зареєстровані на території Бердичівської МТГ уповноважені власники, співвласники та наймачі визначених квартир таких будинків можуть гарантовано отримати одноразову матеріальну допомогу з бюджету на облаштування індивідуального опалення у своїй оселі. За рішенням відповідної комісії, розмір матеріальної допомоги може становити від 20,0 до 35,0 тис. грн. У виборі виду опалення та визначенні термінів його встановлення Програма децентралізації власників не обмежує. Наразі з 58 квартир такі заяви до виконавчого комітету подали 16, однак їх прийом продовжується і надалі.