Бердичів

міська рада

Бердичівська громада вітає братню Польщу з Днем незалежності!

s2FRRrhezi7Q8t7ZatfG9aTGh
           Drodzy polscy przyjaciele, drodzy Polacy!

W imieniu Rady Miejskiej w Berdyczowie, jej komitetu wykonawczego, wszystkich mieszkańców naszej wielotysięcznej społeczności oraz od siebie serdecznie gratuluję Państwu najważniejszego święta państwowego – Święta Niepodległości!

My, Ukraińcy, wiemy lepiej niż ktokolwiek, jak trudno było Wam wywalczyć sobie niezależność. Przez wieki walczyli o swoje prawo do niepodległości i uznania, tak jak my walczymy teraz. Dlatego dziś Ukraińcy cieszą się niezmiernie, że Polacy są wolni, są w szerokim kręgu narodów europejskich.

Polska to kraj o wielowiekowej historii i wyjątkowych tradycjach, wyróżniającej się kulturze i jasno wytyczonym kursie na przyszłość. Polska to dobry sąsiad, solidny partner, kraj pięknych i gościnnych ludzi.

Polska pierwsza otworzyła swoje serca i domy dla Ukraińców, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich rodzinnych miast i wiosek. To właśnie w Polsce znalazły schronienie miliony naszych współobywateli – kobiet, dzieci i osób starszych. My, Ukraińcy, będziemy zawsze pamiętać o tym wielkim wyczynie szlachetnego narodu polskiego i opowiadać o nim naszym potomkom.

Serdecznie dziękuję miastom partnerskim Berdyczowa – Siedlcom, Częstochowie, Jaworowi – za wieloletnią przyjaźń i partnerstwo, za pomoc humanitarną, za zrozumienie, za wsparcie! Niech Wasza dobroć powróci do Was stokrotnie, a Wasze Państwo będzie prosperować i rozwijać się! Serdecznie życzę stabilności i spokoju!

                Niech żyje Polska!
                 Chwała Ukrainie!
                     Z poważaniem, mer Berdyczowa Serhij ORLYUK

Дорогі польські друзі, вельмишановний польський народе!

Від імені Бердичівської міської ради, її виконавчого комітету, усіх жителів нашої багатотисячної громади та від себе особисто щиро вітаю вас із вашим найголовнішим державним святом – Днем Незалежності Республіки Польща!

Ми, українці, як ніхто, знаємо, як непросто далася вам ваша незалежність. Століттями ви виборювали своє право на самостійність і визнання, так, як це робили й робимо зараз ми. Тому сьогодні українцям надзвичайно приємно бачити поляків вільними, у великому колі європейських народів.

Польща – це держава з багатовіковою історією та унікальними традиціями, самобутньою культурою і чітко визначеним курсом на майбутнє. Польща – добрий сусід, надійний партнер, країна прекрасних і гостинних людей.

Саме Польща першою відкрила свої серця та домівки для українців, які через війну вимушені були залишити рідні міста й села. Саме у Польщі знайшли прихисток мільйони наших співгромадян – жінок, дітей, людей похилого віку. Ми, українці, завжди пам’ятатимемо цей великий подвиг шляхетного польського народу та розповідатимемо про нього нашим нащадкам.

Висловлюю щиру подяку містам-побратимам Бердичева – Седльце, Ченстохові, Явору – за багаторічну дружбу і партнерство, за гуманітарну допомогу, за розуміння, за підтримку! Нехай ваше добро повертається до вас сторицею, а ваша держава процвітає і розвивається! Сердечно зичу вам стабільності і миру!

Нехай живе Польща!

Слава Україні!

З повагою – Бердичівський міський голова Сергій ОРЛЮК

Останні новини