Бердичів

міська рада

Збройні сили боронять українську культуру – українська культура підтримує Збройні сили

edfaadab-fbb4-4465-9357-8dc64a670f35

З перших днів повномасштабної російської агресії бердичівляни почали активно допомагати українським військовим у боротьбі з ворогом. Не залишилися осторонь і місцеві працівники культурного фронту, адже переконані: воїни захищають не лише територіальну цілісність і незалежність України, а й, передусім, її унікальність і самобутність – те, що закарбовано саме в національній культурі.

Справжнім волонтерським хабом із самого початку вторгнення стала Публічна бібліотека з філіями Бердичівської міської територіальної громади. За 8 місяців війни колектив закладу спільно з містянами та внутрішньо переміщеними особами:

• сплели з “нуля” понад 1,5 тис. м² маскувальних сіток, а також виготовляли “кікімори” для військовослужбовців;

• провели 4 благодійні ярмарки з метою збору коштів на підтримку ЗСУ та відкрили офіційний волонтерський рахунок;

• забезпечували солдатів ліками, продуктами харчування, засобами гігієни, одягом, білизною, товарами першої необхідності;

• закупили та передали військовим частинам тепловізор, коліматорні приціли, розгрузки, бронежилети, дальномір, прилад нічного бачення, балаклави, біноклі, зарядні пристрої, газові пальники, генератор тощо:

• задовольнили понад 160 колективних та індивідуальних гуманітарних потреб (як військовослужбовців, так і цивільного населення);

• закуповували фліс для пошиття балаклав, шили спідню білизну для військових шпиталів та панами “Афганки” на замовлення українських захисників;

• виготовили і відправили на фронт понад 1,5 тис. енергетичних батончиків, близько 5,0 тисяч солодких і солоних (з прянощами) кексів;

• налагодили виробництво “сухих” борщів (бійцям уже передано понад 1,0 тис. порцій), грибної юшки (понад 250 порцій) та вітамінних чаїв (з яблук, груш, шипшини, м’яти);

• розпочали приготування пастили та виготовлення окопних свічок.

Злагоджено, як єдиний механізм, працював на Перемогу і колектив Міського Палацу культури ім. О. Шабельника. Представниці прекрасної статі готували їжу для військовослужбовців, фасували гуманітарну допомогу. Чоловіки ж носили мішки з піском для укріплення приміщення, облаштовували кабінети для прийому вимушених переселенців.

Оскільки головна зброя творчих людей – це мистецтво, аби підняти бойовий дух жителів та гостей громади 19 березня Бердичівський муніципальний оркестр духових інструментів провів перший виїзний концерт у різних мікрорайонах міста. Тоді ж небайдужі глядачі зініціювали збір коштів на потреби Збройних сил України. Це, розповідають працівники МПК, надихнуло їх на організацію регулярних благодійних виступів на підтримку української армії.

Кошти для військових збирали і під час концерту Національного президентського оркестру, який завітав до Бердичева у рамках благодійного туру “Бій за Україну”.

Допомагають ЗСУ і мистецькі навчальні заклади нашого міста. Так, педагогічний та учнівський колективи музичної школи долучилися до руху “Зігрій”, започаткованого організаціями “Доброта” та “Made in Ukraine”. Мета руху – забезпечити захисників України теплими і вигоовленими з любов’ю речами, тож учасники в’яжуть для воїнів шкарпетки, светри, шапки, балаклави. У найближчих планах музикантів – проведення благодійних різдвяних концертів на підтримку військовослужбовців.

Викладачі ж та вихованці художньої школи неодноразово брали участь у різноманітних фестивалях та конкурсах (патріотичного малюнку “Ізотов Фест”, малюнку на асфальті), провели онлайн виставку-аукціон власних картин, допомагали місцевій територіальній обороні. До того ж, діти, чиї батьки несуть службу у лавах ЗСУ, навчаються у закладі на пільгових умовах.

Завжди готовий підтримати українську армію і колектив Музею історії міста Бердичева. Так, у закладі відбулася персональна благодійна виставка-розпродаж картин Геннадія Рєзніка, а у рамках акції “Незламні. Вільні. Єдині” – виставка фотоклубу “ФоБердТо” та Бердичівської школи практичної фотографії “F/5.6”. Остання складалася із 80 світлин на тему повномасштабної агресії рф та героїчної боротьби захисників Маріуполя. Зібрані під час благодійних заходів кошти були передані на потреби ЗСУ.

Також колектив Музею спільно із профспілкою Бердичівського ПТУ №4 передали смаколики солдатам, котрі проходять лікування в Бердичівському військовому госпіталі.

Працівники культури та митці Бердичівщини упевнені: їхня допомога і підтримка української армії щодня наближає омріяну Перемогу, а творчість надихає захисників на боротьбу з окупантами.

Останні новини