Бердичів

міська рада

На головній площі міста відбулася акція “Бердичів проти насильства”

IMG_20221125_152720

У Бердичеві стартувала Всеукраїнська кампанія “16 днів проти насильства”, котра триватиме з 25 листопада по 10 грудня. Цей період охоплює кілька важливих міжнародних дат: День боротьби з насильством щодо жінок (25 листопада), День боротьби зі СНІДом (1 грудня), День боротьби з рабством (2 грудня), День людей із обмеженими фізичними можливостями (3 грудня), День волонтера (5 грудня), День прав людини (10 грудня).

Акція “Бердичів проти насильства” зібрала на площі Центральній біля Глобуса усіх тих, хто рішуче засуджує будь-яку дискримінацію та утиски – представників міської і районної влади, громадських активістів, студентську молодь.

Депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак ознайомила присутніх з історією започаткування “16 днів” і розповіла, що нині за статистикою від домашнього насильства потерпає кожна четверта жінка в Європі та кожна третя – в світі. Окрім того, зазначила, збройна агресія російської федерації проти України, що триває останні дев’ять місяців, нівелює здобутки людства у царині захисту прав та свобод.

Про різноманітні види насильства та ратифікацію Верховною Радою України Стамбульської конвенції розповіла учасникам акції депутатка Бердичівської міської ради Анна Левандовська.

Реагувати на випадки насилля, не замовчувати їх, не приховувати та не проходити повз закликав присутніх Бердичівський міський голова Сергій Орлюк. Адже, підкреслив, хоч терпіння і вважається чеснотою, булінг, дискримінацію, приниження терпіти не можна в жодному разі. Якщо ж між людьми, переконаний, панує любов і повага, насильству ніколи не буде місця у таких стосунках.

Як знак солідарності з тими, хто потерпає від насильства, і символ своєї віри в те, що колись на землі воно буде повністю подолане, учасники акції накрили помаранчевою тканиною Глобус та пов’язали помаранчеві стрічки на дерева. Також нагадали телефон гарячої урядової лінії, куди можна повідомити про випадки домашнього насилля – 15-47.