У Києві, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській та Полтавській областях діють графіки погодинних відключень, уточнити час можна на сайтах обленерго. Про це інформують у Житомирській ОВА.
У Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях продовжує діяти графік аварійних відключень, відключаються всі категорії споживачів – «Укренерго».
Щоб допомогти країні тримати енергетичний фронт, кожен українець може зробити прості, але дієві кроки з енергоефективності у своєму побуті.
Використовуйте електроенергію свідомо:
- Щоразу вимикайте техніку, якою вже не користуєтеся.
Вимикайте електротехніку і прилади, якщо немає потреби в їх застосуванні. Виходячи з кімнати, не залишайте увімкненими лампи.
- Не використовуйте інтенсивно електроенергію у «пікові» години.
Перенесіть побутові справи (прання, прасування, прибирання) з «пікових» годин (17.00 до 23.00) на інший час (вдень, у вихідні, вночі (користуйтеся таймерами побутової техніки)).
Найбільше електроенергії споживають: тепла підлога, сушильна машина, пральна машина, електрична духова шафа, кондиціонер, пилосос тощо.
- Модернізуйте освітлення у своїй оселі.
Позбудьтеся старих ламп розжарювання і переходьте на сучасні світлодіодні. Вони споживають у 10 разів менше електроенергії і мають у 5-8 разів довший термін експлуатації, ніж лампи розжарювання.
- Використовуйте енергоефективну побутову техніку.
Клас «А+++» – найбільш енергоощадний. Побутова техніка класу «А» або «А+» на 30-50 % зменшить споживання електроенергії навіть порівняно з приладами класу «В».
- Наливайте до електрочайника лише стільки води, скільки потрібно для напою. Своєчасно видаляйте накип.
- Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.
При пранні за можливості встановлюйте нижчу температуру – наприклад, 30 градусів. Це допоможе заощадити електроенергію, оскільки вашій пральній машині не потрібно буде нагрівати воду до високої температури.
- Залишайте мінімум приладів у режимі «stand-by».
Прилади у режимі “сон” споживають електроенергію. Візьміть за правило вимикати техніку, від’єднуючи від електроживлення.
.
8. Для розвантаження енергосистеми використовуйте функцію “відкладений старт” для користування технікою, яка споживає найбільше електроенергії (пральна та посудомийна машина, мультиварка, електродуховка тощо), у нічний період.
- Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора, (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
- Вимикайте стабілізатори напруги, якими не користуєтесь.
- Встановлюйте сенсори руху для освітлення приміщень.
- Представникам бізнесу потрібно обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів, рекламних вивісок, моніторів.
Розумне енергоспоживання кожного дасть додаткову стабільність енергосистемі.
За інформацією Житомирської ОВА