Бердичів

міська рада

“Пункти Незламності”: відповіді на основні питання, що можуть виникнути

Пункт-незламності_сайт-4

Гаряче харчування в ПН? Чи можливо самому готувати їжу?

Пункти незламності передбачають приготування теплих напоїв та їжі. У цьому допоможе черговий пункту.

Чому немає місць в ПН? Одні люди знаходяться постійно там, а іншим немає місця?

Кожний пункт незламності розрахований на різну кількість людей. Час перебування в Пункті незламності необмежений, вони працюють цілодобово. В області не має черг біля пунктів. В кожному пункті є черговий, який організовую роботу об’єкта.  В першу чергу допомога надається дітям, жінкам, похилим людям, людям з інвалідністю.

А як я можу до вас прийти в комендантську годину? Піти додому? Мене не затримають за порушення?

Пункти незламності працюють цілодобово. Бажано прибути до нього до початку комендантської години. Якщо ви вирішили прийти до пункту під час комендантської години – обов’язково треба мати документи, що підтверджують вашу особу. Після перевірки документів, вам допоможуть дістатися до найближчого пункту.

Перевірка та облік громадян в НП.

Облік громадян проводить черговий пункту обігріву. Патрульні поліції знаходяться поруч і можуть перевірити документи.

Чи можливо залишити дітей тимчасово на когось з чергових?

Наразі така функція не передбачена, адже це безпека дитини і за неї несе відповідальність батьки чи опікун.

Що робити з порушником порядку під час перебування в ПН?

Біля кожного пункту незламності чергує патрульні поліції. У випадку порушення правопорядку черговий викликає поліцію для наведення правопорядку.

Чи можливе навчання, конкурси, розваги для дітей в ПН?

В пунктах незламності облаштовуються куточки для розваг дітей. Передбачається наявність дитячих книжок, іграшок, приладів для малювання. Також організовується робота дитячих психологів.

Чи можливо допомогти з транспортуванням похилих людей в ПН?

Так, цим займаються соціальні служби громад. Люди можуть звернутися до них за допомогою і людей похилого віку транспортують до Пункту незламності.

Чи можливо викликати таксі до ПН?

Так, якщо у вас працює зв’язок,  ви можете викликати таксі до пункту незламності, в якому ви плануєте перебувати, або який знаходиться найближче до вас. Адресу пункту незламності ви можете вибрати з офіційного списку чи дізнатися на будь-якому каналі зв’язку органу місцевого самоврядування.

На сайті зазначено, що при відсутності вільних місць чергові зроблять все, щоб кожен був забезпечений місцем. Але тут велика черга і місць немає. Що далі?

Пункти Незламності розраховано на короткочасне одночасне перебування від 40 до 500 людей у залежності від розміру об’єкта та укомплектованості. Часових лімітів перебування в ПН немає, проте для того, аби всі могли скористатися ним, варто тим, хто вже зміг підзарядитися та отримати інші важливі послуги, дати можливість іншим. Чергові постійно наголошують на цьому.

Крім того, у разі заповненості ПН черговий може уточнити про наявність вільних місць в іншому, найближчому ПН.

Що роблять чергові під час повітряної тривоги? Евакуація? Чому ви нехтуєте правилами і люди залишаються тут?

Чергові Пунктів Незламності забезпечені інструкціями дій на випадок ракетних загроз: повітряної небезпеки чи дій населення у випадку порушення систем життєзабезпечення з урахуванням всіх можливих ризиків. Якщо Пункт Незламності облаштовано не в укритті, чергові повідомляють людям, які перебувають тут, де найближче укриття, що знаходиться в пішій доступності. Крім того, біля ПН є вказівники до найближчого укриття.

Чи можливо уточнити в іншому пункті, чи є там місця?

Зверніться до чергового у Пункті Незламності, в якому ви перебуваєте. Черговий зможе уточнити  наявність вільних місць у інших Пунктах Незламності вашого населеного пункту та передати вам цю інформацію. 

Нагадуємо, що Пункти Незламності розраховані  на одночасне короткочасне перебування.