Бердичів

міська рада

Сергій Орлюк взяв участь у регіональному форумі з цифрової трансформації Житомирщини

314692084_867325727970876_1142938595669139419_n

На базі Державного університету “Житомирська політехніка” за сприяння Міністерства цифрової трансформації Україні відбувся регіональний форум “Житомирщина цифрова”. Участь у ньому взяли провайдери цифрових змін та голови громад області, у тому числі й Бердичівський міський голова Сергій Орлюк.

Присутні обговорили процес впровадження сучасних технологій та цифрових продуктів (Е-малятко, Е-health, ковідних сертифікатів, сервісів для автовласників тощо), а також цифрової трансформації усіх сфер життєдіяльності регіону.

Однією із найважливіших галузей, яка нині активно опановує різноманітні сервіси, є медицина, зазначили учасники форуму. Це – і електронна база пацієнтів, котра оновлюється протягом року, і електронні лікарняні. Використання цих цифрових продуктів полегшує комунікацію між хворим та лікарем і дозволяє останньому у мінімальний термін отримати максимальну кількість деталізованої інформації про стан здоров’я пацієнта.

Наступна галузь, переваги цифровізації якої відчув ледь не кожен громадянин, – надання соціальних послуг. Зараз, під час воєнного стану, така інтерактивна взаємодія із державою є дуже актуальною для мільйонів українців. У 46-ти ЦНАПах Житомирщини можна відновити втрачені документи, отримати тимчасове посвідчення особи, поділитися цифровими копіями документів та скористатися багатьма іншими послугами.

Застосовуються новітні технології і в освітньому процесі. Дистанційне навчання не могло би функціонувати без використання таких продуктів, як Zoom, Skype, Google Classroom.

Окрім того, ще одним потужним напрямком цифрової трансформації Житомирщини став проєкт підключення соціальних, освітніх, адміністративних та інших об’єктів, розташованих у маленьких населених пунктах області, до Інтернету. За словами голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Бунечка, завдяки спільній роботі держави, області та громад вперше в історії до оптичної мережі було під’єднано понад 350 сіл у 46 громадах, що дозволило суттєво покращити надання послуг для їх жителів. Для розбудови мережі оптичного інтернету територіальні громади отримали понад 42 мільйони гривень.

Найкращим результатом форуму, зазначають його організатори, стане визначення учасниками нових пріоритетних напрямків розвитку цифрових сервісів у своїх громадах.

За матеріалами офіційної сторінки голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка у соціальній мережі Facebook

Останні новини