Бердичів

міська рада

У Бердичеві може з’явитися “Сад Перемоги і Пам’яті”

398dbb6e-df37-4dd6-b0e3-9d2674f36cf7

Конкурс-презентація проєктів “Від мрій до дій” пройшов на базі Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова у межах молодіжного форуму “Вільний простір мрій”.

Вихованці Центру представили на розсуд глядачів шість різноманітних проєктів. Автори пропонували реорганізувати Алею спортивної слави, розташовану по вулиці Європейській (Артем Резнік та Олег Макеєнко, “Алея Бердичева та його людей”), створити на території міського пляжу або у Парку культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка спеціалізованого простору для молодіжних активностей просто неба (Катерина Ходаківська, “Місце мрій”), облаштувати на території міста музичні лавочки (Валерія Радомська, “Розвиток міста”), створити притулок для тварин (Олександра Поліщук, “Артемонів дім”), встановити у підвальних приміщення багатоповерхівок фільтрувальні станції (Олександра Йонаш, “Обладнання багатоквартирного будинку індивідуальною системою очистки води”).

Та за результатом таємного голосування, участь у якому взяли всі присутні, переможцем конкурсу став проєкт “Сад Перемоги і Пам’яті” вихованки гуртка “Юні натуралісти-дослідники” Валерії Федосеєнко.

За словами самої авторки, її ідея полягає у тому, щоб увіковічнити пам’ять загиблих на війні жителів громади не у камені, як це робиться зазвичай, а у живій природі. Для цього дівчина запропонувала висадити плодовий або декоративний сад, у якому кожне дерево символізуватиме конкретного захисника. До висадження саду, зазначено у проєкті, будуть запрошені батьки та рідні загиблих.

На думку Валерії Федосеєнко, у місті є кілька локацій, придатних для розташування “зеленого меморіалу”. Однак під час обговорення проєкту учасники форуму найкращим місцем для його реалізації визначили алею, що знаходиться поблизу міського басейну.

Переможницю конкурсу привітав міський голова Сергій Орлюк, народний депутат України Богдан Кицак та асистентка Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ, представниця Молодіжної мережі Наглядового Комітету ЄЕК ООН щодо освіти в інтересах сталого розвитку Валентина Кириченко.

За словами Сергія Орлюка, кожен представлений на форумі проєкт заслуговує на увагу та засвідчує, що у Бердичеві живе творча, ініціативна та креативна молодь, котра ладна змінювати своє місто, свою громаду та свою країну на краще.

Проєкт-переможець буде представлено на церемонії нагородження “Найкращий разумковець” у номінації “Проєкт року”.