Шляхи ефективного використання понадпланових надходжень бюджету у поточному році запропонували депутати міської ради

01c949ce-e331-4654-995f-5191c68dd638

Сьогодні, 10 листопада, на засіданні двадцять восьмої позачергової сесії депутати Бердичівської міської ради розглядатимуть питання, що стосуються ефективного використання понадпланових надходжень бюджету Бердичівської міської територіальної громади у 2022 році. Попередньо звернення усіх головних розпорядників коштів щодо необхідності виділення додаткових фінансів на потреби їхніх галузей були обговорені на засіданні постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури, участь у якому взяли участь і інші народні обранці.

Так депутати заслухали начальниць управління освіти і науки Валентину Адаменко, відділу молоді та спорту Лілію Березовенко та управління житлово-комунального господарства Наталію Нехворовську, котрі проінформували присутніх про нагальні потреби своїх відомств, необхідні суми додаткових коштів та ознайомили їх із проєктами рішень щодо внесення змін до відповідних галузевих програм.

Велику увагу депутати приділили обговоренню питання щодо підготовки до надзвичайних ситуацій, котре наразі є дуже актуальним у контексті повномасштабної агресії російської федерації проти України. Були заслухані очільники двох комунальних підприємств громади – директор “Бердичівтеплоенерго” Сергій Приймак та директор “Бердичівводоканалу” Костянтин Анучін.

Сергій Приймак доповів про проведену тепломережею процедуру тендеру на закупівлю 6 генераторів, поставка яких очікується в середині грудня. А Костянтин Анучін зазначив, що для можливості стабілізації критичної ситуації із водопостачанням у громаді, котре може виникнути у разі відсутності електроенергії через терористичні обстріли з боку рф, водоканал потребуватиме додаткових 5–6 портативних електростанцій.

Окрім того, у процесі засідання народні обранці висунули низку інших пропозицій щодо ефективного використання понадпланових надходжень бюджету у поточному році.

Зокрема депутатка Любов Івасюк наголосила на актуальності організації на території громади альтернативного виду вуличного освітлення, а секретар міської ради Богдан Коляда зазначив, що у першу чергу слід облаштувати пішохідні переходи LED-світильниками з акумуляторами на сонячних панелях. Також Богданом Колядою було запропоновано закупити труби різного діаметру, муфти та засувки для виконання заміни або аварійного ремонту мережі водопостачання у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

За результатами обговорення депутати доручили підготувати відповідні пропозиції у проектах рішень міської ради:

1. МКП “Бердичівводоканал”, фінансовому управлінню та управлінню ЖКГ Бердичівської міської ради – щодо можливості закупівлі 6 генераторів потужністю 20 кВт для потреб Водоканалу.

2. МКП “Бердичівводоканал”, фінансовому управлінню та управлінню ЖКГ Бердичівської міської ради – щодо юридичних і фінансових шляхів придбання труб, муфт та засувок, необхідних для аварійного ремонту мережі водопостачання.

3. Міській комунальній аварійно-рятувальній службі та управлінню ЖКГ Бердичівської міської ради – щодо кількісті пішохідних переходів, на яких є можливість облаштувати LED-світильники.

Нагадаємо, що на засіданні депутати також долучилися до обговорення формування бюджету громади на 2023 рік. Наразі фінансове управління міської ради працює над презентацією відповідного проєкту, котра буде розміщена на офіційних інформаційних ресурсах та представлена на розгляд виконавчого комітету та народних обранців.