Привернути увагу до проблем подолання будь-яких форм насильства – заради цієї мети щороку активізують свої зусилля тисячі людей та сотні державних і громадських організацій у більш ніж 100 країнах світу. Із 25 листопада по 10 грудня активісти прагнуть збільшити розуміння та обізнаність людства з проблем насильства у сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок тощо. Соціальний простір, заявляють, має бути звільнено від цього ганебного явища.
У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» профілактично-роз’яснювальний захід «Ми – проти жорстокості та насильства!» відбувся у 10-му ліцеї «Тріумф». Основний меседж заходу – будь-які прояви насильства над людиною в незалежності від віку й статі тієї є порушенням її прав та свобод.
Тема сама по собі дуже непроста, і, аби розкрити її повністю і з усіх боків, попрацювати з ліцеїстами зголосилися представники різних місцевих управлінь, служб, відомств та установ, до компетенції і повноважень яких входить робота з профілактики й попередження домашнього насильства та жорстокого поводження:
- Управління сім’ї та соціального захисту населення;
- Міської служби у справах дітей;
- Відділення соціальної роботи «Центру надання соціальних послуг»;
- Молодіжно-волонтерського центру «М-Формація»;
- Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
- Районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області;
- Педагоги ліцею № 10.
Складну і багатогранну тему організатори намагалися розкрити у різних форматах, на різних локаціях, використовуючи різні методики й підходи. Вивчали й обговорювали ознаки конфліктів, говорили про таке явище як булінг тощо. Почуте на одній локації доповнювалося знаннями, отриманими на інших. Фіналом виступило спільне обговорення підсумків, обмін думками та баченням – хто що для себе виніс, про що дізналися вперше, як, власне, боротися з проявами насильства.
Маленькі та юні українці, як і їхні однолітки у будь-якому кутку планети, варті того, аби мати щасливе дитинство, юність та життя в цілому: цю думку організатори заходу намагаються донести і до самих ліцеїстів, і до дорослих. Вони варті жити в атмосфері, де нічого не пригнічує і не тисне, в атмосфері без страждань та принижень. І коли насильство чиниться поруч – у тебе вдома, на вулиці, у школі – ти можеш і повинен зупинити його.