Бердичів

міська рада

Дарувати себе та своє серце, нічого не вимагаючи взамін… Зі святом, волонтери!

0b2c0f4f7276d5cab9ebf370bc3a4b57_XL

Cьогодні весь світ та вся Україна вшановують особливих людей! Людей, котрі звикли жити не для себе, а для інших. Котрі мають надзвичайно велике серце. Котрі дарують всіх себе та свої серця тим, хто потребує допомоги, і нічого не вимагають взамін. Така їхня добра воля. Люди ці – волонтери.

Мабуть, не буде перебільшенням сказати, що, починаючи з 2014-го року, Міжнародний день волонтерів набув більш насиченого звучання та більших сенсів. До цієї спільноти потужною хвилею влилися українці. Їхня допомога своїй армії у значній мірі перевернула уяву про волонтерство. На перших порах саме плече волонтерів допомогло славному українському війську достойно втримати удар ворога. На схід везли та відправляли мало не все й звідусіль. Так і встояли.

Нині волонтери знову роблять все можливе й неможливе, аби наші Захисники та Захисниці мали все необхідне. А ще – опікуються вимушеними переселенцями, збирають продукти для людей зі звільнених територій, привозять і роздають гуманітарну допомогу, готують і доправляють на фронт смаколики, плетуть маскувальні сітки, організовують благодійні ярмарки, збирають кошти на потреби Збройних сил України. Загалом, усіма силами наближають нашу Перемогу.

Дуже часто їхні авто потрапляють у такі місця, до яких не ризикнули вирушити б найсміливіші люди у світі. Їхні мобільні не замовкають ні на секунду – ні вдень, ні вночі. Весь час у пошуках, перемовинах, поїздках.

Чи герої вони? Вони – звичайні люди, зі своїм звичайним людським ресурсом. Бува, цей ресурс згорає ледь не до нуля. Вони питають себе, а чи потрібно, насправді, те, що роблять. А потім дзвонять мобільні, сигналізують месенджери, і, в цих людях знову вмикається добра воля. Знову пишуться пости, в коментарях до них з’являються плюси, і вони продовжують свою благородну справу.

Україна звитяжно бореться за волю й за життя. Їй потрібен надійний захист. Доблесним Захисникам – вірне волонтерське плече. Самим волонтерам – розуміння та небайдужість людей. Лише разом переможемо!

Зі святом вас, дорогі волонтери!

З повагою – Бердичівський міський голова Сергій ОРЛЮК